Strona główna Aktualności Karatecy rywalizowali w świeckiej hali

Karatecy rywalizowali w świeckiej hali

by redaktor

W Mistrzostwach Polski Północnej Polskiej Federacji Karate Kyokushin zorganizowanych w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu wzięło udział 163 zawodników. Gospodarze zakończyli zawody z jednym złotym medalem, który zdobyła Roxana Szyndler.

Do Świecia na zaproszenie miejscowej Szkoły Kyokushin Karate przyjechało aż 18 drużyn z: Bydgoszczy, Chełmna, Chełmży, Gdańska, Głuszycy, Golubia-Dobrzynia, Kalisza Pomorskiego, Kościerzyny, Lubszy, Połczyna Zdroju, Solca Kujawskiego, Świecia, Torunia, Wąbrzeźna, Złocieńca, Zduńskiej Woli i Kenbukai Ukraina.

Mistrzostwa Polski Północnej rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: kata i kumite knock-down kyokushin karate. Konkurencja kata odbyła się z podziałem na kategorie wiekowe, w których wzięło udział 58 zawodników. Konkurencja kumite odbyła się z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe, w których wzięło udział 144 zawodników.

Szkołę Kyokushin Karate Świecie reprezentowało czworo zawodników: Roxana Szyndler, Karolina Stożek, Julia Jurczykowska oraz Hubert Migdalski. Najlepiej zaprezentowała się Roxana Szyndler która w kategorii 45 kg U-14 kumite dziewcząt wywalczyła złoty medal. Czwarte miejsce w kumite dziewcząt U-18 +55 kg wywalczyła natomiast Karolina Stożek.

W klasyfikacji klubowej w konkurencji kata najlepszy okazał się Klub Karate Kyokushin z Solca Kujawskiego natomiast w kumite zwyciężył Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin.

Sędzią głównym zawodów był shihan Bogusław Jeremicz 6 dan, natomiast sędzią technicznym mistrzostw był shihan Artur Wilento 5 dan. Ponadto ekipę sędziowską stanowiło aż 13 osób. Warto dodać, że w Mistrzostwach Polski Północnej rywalizowali zawodnicy wszystkich roczników, poczynając od kategorii U-10 z seniorami włącznie.

Organizatorem zawodów była Szkoła Kyokushin Karate w Świeciu przy współorganizacji Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Powiązane artykuły