Strona główna Aktualności Polubić sport dla klas drugich – IIa z SP nr 8 Świecie najlepsza w finale [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

Uczniowie z „Ósemki” zdominowali finałową część zawodów „Polubić sport dla klas II”. Najlepsza okazała się klasa IIa.

W finałowej rozgrywce wzięło udział sześć klas. Konkurencje były te same co w półfinale. Zaciętą rywalizację o 1. miejsce stoczyły dwie drużyny z „Ósemki”. Ostatecznie triumfatorem tegorocznej edycji „Polubić sport” została klasa IIa z SP nr 8 Świecie, która uzyskała 39 pkt. Z siedmiu konkurencji wygrała cztery. Drugie miejsce zajęła IIc z SP nr 8 Świecie – 38 pkt. Przy ustaleniu ostatniego miejsca na podium potrzebny był wgląd w regulamin, bo dwie drużyny zgromadziły po 35 pkt. W tym przypadku liczyły się lepsze lokaty w poszczególnych konkurencjach. Klasa IIb z SP nr 5 Świecie dwie z nich wygrała, zatem ona zajęła 3. miejsce, zaś IIa z SP Gruczno była czwarta. Młodzi sportowcy otrzymali pamiątkowe medale, upominki, a trzy najlepsze klasy także statuetki.