Strona główna Aktualności Puchar Świata w Ninja zawita do Świecia

Puchar Świata w Ninja zawita do Świecia

by redaktor

OKSiR zapowiedział największe wydarzenie sportowe roku w naszym mieście. W połowie maja przez ponad tydzień świecka Hala Widowiskowo-Sportowa będzie wyłączona dla śmiałków, którzy odważą się stanąć do rywalizacji w tzw. „sportach przeszkodowych”.

Jak wytłumaczyć przeciętnemu kibicowi na czym polegają zawody w ramach serii Ninja?

– To bardzo podobna rywalizacja do popularnego programu telewizyjnego Ninja Warrior, tyle tylko, że zabraknie instalacji związanych z wodą i skoków z dużej wysokości. Poza tym nawet sprzęt wykorzystywany do wszystkich konkurencji będzie taki sam, jak w telewizyjnym show – wyjaśnia Anna Herman, zastępca dyrektora OKSiR Świecie (niebawem Centrum Sportu i Rekreacji w Świeciu).

Pomysł na ściągnięcie tego typu wydarzenia do Świecia zrodził się właśnie w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu. Dodatkowej rangi imprezie w naszym mieście dodaje fakt, że firma World Obstacle, mająca prawa do organizacji Pucharu Świata ogłosiła właśnie cykl czterech turniejów, na czterech różnych kontynentach, przy czym weekendowy finał w dniach 20-21 maja w Świeciu będzie traktowany jako World Cup Europe (Puchar Świata Europy). Oprócz tego zawody Ninja odbędą się w Azji (Filipiny), a także w amerykańskim Orlando i w Wenezueli.

Weekendowy finał będzie kulminacją wydarzenia, które będzie się odbywać w Świeciu przez cały tydzień.

– Od poniedziałku do czwartku mamy zamiar zaangażować do udziału w zawodach dzieci ze wszystkich szkół podstawowych w Świeciu, a także liceów z całego powiatu. Najlepsi w każdej kategorii wiekowej wystąpią na koniec w finale rozgrywek młodzieżowych. Ponadto jestem szczególnie zadowolona z tego, że jako gospodarze otrzymamy dziesięć miejsc dla zawodników z naszej gminy w weekendowym finale, dzięki czemu mieszkańcy Świecia i okolic będą mogli zmierzyć się z przeciwnikami z całej Polski i Europy – mówi Anna Herman.

Kto otrzyma dziesięć zaproszeń do udziału w wielkim finale rozstrzygnie się w oddzielnym konkursie. Turniej Ninja w Świeciu będzie transmitowany przez Internet na cały świat. Warto też dodać, że „sporty przeszkodowe” zyskały aprobatę MKOL-u i będą oficjalną dyscypliną olimpijską. Niewykluczone zatem, że punkty, które zawodnicy będą zdobywać w Świeciu, zaliczane do Pucharu Świata będą dla wielu olimpijską przepustką. Już teraz zatem warto zaplanować sobie weekend 20-21 maja, aby obejrzeć na żywo w świeckiej hali to wyjątkowe wydarzenie.  

Powiązane artykuły