Strona główna Aktualności Siatkarze CeDeKa Volley Świecie pokonali Volley Team Inowrocław [ZDJĘCIA]

Siatkarze CeDeKa Volley Świecie pokonali Volley Team Inowrocław [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

W Amatorskiej Lidze Siatkówki Mężczyzn trwa runda play off. Siatkarze ze Świecia wczoraj odnieśli pierwszą w niej wygraną kończąc serię pięciu porażek z rzędu.

W ramach 23. kolejki grupy „A” (o miejsca 1-8) CeDeKa Volley Świecie zwyciężył Volley Team Inowrocław 3:1 (25:19, 17:25, 25:18, 25:22). Tym razem nasi siatkarze zmobilizowali się i wystawili szeroki skład (z czterema rezerwowymi), co dawno nie miało miejsca. Problemy kadrowe sprawiły, że dwa tygodnie temu musieli oddać mecz Orłowi Bydgoszcz walkowerem przez co spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Teraz można było powalczyć z zespołem, który miał jeszcze matematyczne szanse na mistrzowski tytuł. Świecianie zagrali dobre zawody. Ich atutem była gra blokiem. Udany powrót do zespołu zaliczył Miłosz Szwaba, który był najskuteczniejszym graczem meczu. W 1. secie gospodarze prowadzili od początku wyraźnie, chwilami nawet sześcioma punktami. Mały przestój w grze przydarzył im się od stanu 15:10, gdy rywale zbliżali się czterokrotnie na dwa „oczka”, ale na szczęście przy 19:17 dwa ataki Miłosza Szwaby pozwoliły złapać oddech i w efekcie wygrać seta do 19. W 2. odsłonie na parkiecie pojawili się rezerwowi i gra nieco siadła. Inicjatywę przejęli inowrocławianie, którzy wynik z 4:8 wyciągnęli na 13:8, a potem 17:11 i już nie roztrwonili zaliczki. W kolejnej partii miejscowi wrócili do wyjściowego zestawienia i znów dominowali. Najbardziej zacięty był czwarty set, gdzie wynik był cały czas na styku. Gdy goście wyszli na 18:15 zapachniało tie-brekiem, jednak w końcowych fragmentach skuteczniejsi byli nasi zawodnicy.

CEDEKA VOLLEY ŚWIECIE – VOLLEY TEAM INOWROCŁAW
3:1 (25:19, 17:25, 25:18, 25:22)
CeDeKa:
Matuła, Szwaba, Ziółkowski, Szyper, Sinicki, Bonin, Madej (l) oraz Harłoziński, Umlauf, Szymczak (l), Ośmieła.

Mimo wygranej CeDeKa Volley Świecie pozostał na 8. miejscu mając na koncie 6 pkt. Liderem jest Austenit/Stale Nierdzewny Bydgoszcz – 26 pkt wyprzedzając Krajnę Sępólno Krajeńskie i Grupę Moderator/HQV Bydgoszcz – po 24 pkt. Czwarty Volley Team Inowrocław do lidera traci już 8 punktów. Siatkarze ze Świecia mają do rozegrania jeszcze cztery spotkania, z których dwa odbędą się w naszej hali.

Powiązane artykuły