Strona główna Aktualności „Słoneczko” mistrzem sportowej rywalizacji przedszkolaków [ZDJĘCIA]

„Słoneczko” mistrzem sportowej rywalizacji przedszkolaków [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

Dziś w naszej hali odbyły się V Mistrzostwa Przedszkoli o Wielką Nagrodę Mondi. Najlepsze okazało się Przedszkole nr 2 „Słoneczko” w Świeciu.

W jubileuszowych zawodach organizowanych przez Vistula-Park Świecie Sp. z o.o. przy współpracy z firmą Mondi S.A. wzięło udział 12 przedszkoli z gminy Świecie. Przygotowaliśmy dla nich sześć konkurencji: rzut woreczkiem do tarczy, hula hop w akcji, narciarskie szaleństwo, slalom, skoczki i wspólny taniec. W pierwszych pięciu maluchy mogły zdobyć od 6 do 1 punktu. Ostatnią konkurencję oceniało jury w składzie Jerzy Wójcik (przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu) i Tomasz Keller (prezes Vistula-Park Świecie Sp. z o.o.). Panom spodobały się wszystkie popisy taneczne dzieci i ich nauczycielek, więc każdej ekipie przyznali po pięć punktów. Rywalizacja była zacięta, a otuchy młodym sportowcom dodawał doping z trybun. Najlepsze okazały się dzieci z Przedszkola nr 2 „Słoneczko” Świecie, które zgromadziły 31 pkt. O 2. i 3. miejsca musiała być dogrywka, bo Przedszkole nr 8 „Motylek” i Przedszkole nr 4 „Tęcza” miały po 25 pkt. W dodatkowych rzutach do tarczy celniej rzucali sportowcy z Motylka i to oni wskoczyli na stopień podium z numerem 2, a „Tęcza”, która triumfowała przed rokiem, była trzecia. Wszyscy uczestnicy dzisiejszych zawodów otrzymali dyplomy, upominki i nagrody.

Wyniki: 1. Przedszkole nr 2 „Słoneczko” – 31 pkt, 2. Przedszkole nr 8 „Motylek” – 25 pkt (+2), 3. Przedszkole nr 4 „Tęcza”– 25 pkt (+1), 4. Przedszkole nr 1 „Jedynka” – 20 pkt, 5-6. Przedszkole nr 6 „Bajka”, Niepubliczne Językowe Przedszkole „Baśniowy Dworek” – po 16 pkt, 7. Przedszkole nr 7 „Pod Łabędziem” – 15 pkt, 8. Niepubliczne Przedszkole „Lwiątko” – 13 pkt, 9-10. Przedszkole Niepubliczne „Kangurek”, Przedszkole nr 9 „Pod Klonem” – po 12 pkt, 11. Katolickie Przedszkole „Aniołowo” – 11 pkt, 12. Przedszkole nr 7 „Puchatek” – 10 pkt.

Powiązane artykuły