Strona główna Aktualności Stalex Liga wyłoniła ćwierćfinalistów

Stalex Liga wyłoniła ćwierćfinalistów

by redaktor

Największą niespodzianką rundy barażowej było zwycięstwo Klubu Podróżnika/Apis 4:3 nad ekipą Chełmży JS Power. Tym samym drużyna z Jeżewa jako jedyna spośród drugoligowców przeszła do dalszych gier.

Mecz spadkowicza z Extraligi (Chełmża) z zespołem, który wywalczył awans na kolejny sezon (KP/Apis) od początku był bardzo zacięty i emocjonujący. Pierwsza połowa nie przyniosła jednak bramek, mimo wielu sytuacji dla obu drużyn. Drugą połowę znacznie lepiej zaczął zespół KP/Apis, który po golach Klimka i Gałuszy wyszedł na prowadzenie 2:0. Zespół z Chełmży dość szybko jednak odrobił straty i to z nawiązką, by po kilku minutach prowadzić 3:2. Klub Podróżnika odpowiedział golem wyrównującym i zanosiło się przez pewien czas na dogrywkę. Na półtorej minuty przed końcem meczu, decydującą akcję przeprowadzili jednak gracze z Jeżewa, a konkretnie Marcin Gałusza, który na raty, po drugiej dobitce własnego strzału pokonał Dominika Kwiatkowskiego. Mimo tego, że do końca meczu pozostawało niespełna 90 sekund, piłkarze z Chełmży zdążyli jeszcze przeprowadzić kilka groźnych akcji, ale nie zdołali już odwrócić losów spotkania. Tym samym zespół KP/Apis jako jedyny spośród drugoligowców zameldował się w ćwierćfinałach Stalex Ligi.

W pozostałych spotkaniach Haber pewnie pokonał Feniks Futsal Team 12:2, a Pastbruk/Vox Grudziądz wygrał z Panterami 5:1. Nie odbyło się natomiast spotkanie Świeckich Orłów z drużyną Noe-Trans/Rolmasz, ponieważ zespół z Przysierska oddał spotkanie walkowerem. Świeckie Orły awansowały więc do 1/4 finału bez konieczności rozgrywania meczu.

Pary ćwierćfinałowe prezentują się następująco:

Gresta i Partnerzy – Klub Podróżnika/Apis

FC Świecie – Świeckie Orły

Raf-Mix&Partnerzy – Pastbruk/Vox Grudziądz

GMD Plus Aut-Mor – Haber

Mecze ćwierćfinałowe (mecz i rewanż) zostaną rozegrane w terminach 19 i 26 lutego.