Strona główna Aktualności Świecka hala wypełni się po brzegi dzięki siatkarkom?

Świecka hala wypełni się po brzegi dzięki siatkarkom?

by redaktor

Za niespełna miesiąc ruszają rozgrywki Tauron Ligi siatkówki kobiet. Zarówno dla klubu, jak i obsługi hali będzie to prawdziwa rewolucja. Przygotowanie do każdego meczu będzie sporym przedsięwzięciem i wyzwaniem dla całego sztabu ludzi. W związku z awansem Jokera Świecie do Tauron Ligi, organizacja zawodów w świeckiej hali będzie musiała ulec rewolucyjnym zmianom, aby sprostać wyzwaniom zawodowej ligi. – Na każdy mecz będziemy rozkładać specjalną wykładzinę, tzw. „Teraflex”. To wymóg Tauron Ligi, głównie z myślą o telewizji – mówi Tomasz Keller, prezes Vistula-Park Świecie – spółki zarządzającej Halą Widowiskowo-Sportową w Świeciu. – To nie koniec zmian. Wiele spotkań będzie transmitowanych na żywo w Polsacie. Oprócz wykładziny meczowej, pojawią się specjalne bandy reklamowe. Będziemy musieli również wygospodarować tzw. mix zony, strefy dla mediów i oficjeli. Każdy mecz będzie wiązał się z kilkugodzinnym przygotowaniem, chociażby ze względu na wyklejanie naklejek sponsorskich – dodaje Keller. Mniej kibiców, ale będzie telewizja W zależności od tego, czy dany mecz będzie miał status „telewizyjnego” zmienią się również dni rozgrywania spotkań. W pierwszej lidze mecze odbywały się w soboty.

W Tauron Lidze grywa się praktycznie od czwartku do poniedziałku. Sporym wyzwaniem dla organizatorów będzie również dostosowanie się do wymogów epidemiologicznych. Zgodnie z aktualnymi przepisami na halę będzie można wpuścić jedynie połowę widzów. W zależności od rozwoju epidemii liczba ta z czasem może wzrosnąć lub zostać obniżona. Na siedziskach pojawią się specjalne naklejki, wykluczające co drugie miejsce z użytku. Do tego dojdzie oczywiście obowiązkowa dezynfekcja dłoni oraz prawdopodobnie konieczność  noszenia maseczek w ciągach komunikacyjnych. Bilety będzie można nabywać prawdopodobnie jedynie on-line. Ze względu na ich ograniczoną ilość, warto więc na bieżąco śledzić stronę klubową. Sporo obostrzeń czeka również same zawodniczki i sztab szkoleniowy. Joker Świecie (pod taką nazwą wystąpi klub) pierwszy mecz ligowy rozegra w trzeci weekend września w Łodzi z tamtejszym Grotem Budowlanymi i prawdopodobnie będzie można go obejrzeć w telewizji.

Tydzień później, tj. 26. września dojdzie do historycznego, pierwszego meczu Tauron Ligi w Świeciu, gdzie przyjedzie druga łódzka drużyna – ŁKS Commercecon. Początek sezonu będzie więc dla Jokera piekielnie trudny, choć w najwyższej klasie rozgrywkowej łatwych rywali nie będzie. Mówi się nawet, że w tym sezonie składy drużyn wydają się być najmocniejsze od lat. W Świeciu zobaczymy więc siatkówkę na najwyższym poziomie z udziałem wielu reprezentantek Polski i znakomitych zagranicznych zawodniczek. Ostatni poważny sprawdzian W dniach 5-6 września w świeckiej hali odbędzie się XII Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o puchar Prezesa Firmy Mekro Adama Modlińskiego. Mecze wosbotnie będą rozgrywane od godziny 10.00 do późnego wieczora, a w niedzielę odbędą się dwa spotkania od godziny 10.00. W turniej oprócz Jokera wezmą udział inni przedstawiciele Tauron Ligi – Energa MKS Kalisz, KS Pałac Bydgoszcz oraz Enea PTPS Piła. Z uwagi na Covid 19 oraz fakt, że turniej nie będzie rozgrywany jako impreza masowa, klub postanowił, że wpuści na to wydarzenie jedynie 150 kibiców. Wszystkie mecze mają być jednak transmitowane on-line. Szczegółowe informację pojawią się wkrótce na stronie internetowej Jokera Świecie.

Powiązane artykuły