Strona główna Aktualności „Traktory” rzutem na taśmę weszły do barażu o finał

„Traktory” rzutem na taśmę weszły do barażu o finał

by redaktor

Po niespodziewanym zwycięstwie 61:52 nad TK-BUD/Corex, zespół DNT/Traktor-Parts w ostatniej kolejce zapewnił sobie trzecie miejsce w tabeli i zagra w barażu o wielki finał, ponownie z ekipą Burmistrza Krzysztofa Kułakowskiego.

Przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego Świeckiej Amatorskiej Ligi Koszykówki trzy drużyny miały jeszcze teoretyczne szanse na zajęcie trzeciego miejsca, dającego prawo do gry w barażu o wielki finał. Pewne było, że pierwsze miejsce i grę w finale zapewnił sobie już zespół BUD-PAP-u, natomiast TK-Bud-Corex czeka gra w barażu z drugiej pozycji w tabeli.

Już pierwszy mecz ostatniej kolejki rozstrzygnął, że drugim zespołem w barażu będzie ekipa DNT/Traktor-Parts, która mimo niższej pozycji w tabeli pokonała faworyzowany TK-Bud-Corex 61:52 (19:14, 9:12, 19:10, 14:16). O losach meczu zadecydowała trzecia kwarta, wygrana przez DNT 19:10. Najbardziej do sukcesy w ekipie „Traktorów” przyczynili się Dominik Stosik, zdobywca 26 punktów oraz Jakub Sikorski 12 pkt (3×3) i Michał Kitkiewicz 12 pkt.

W drugim meczu ostatniej kolejki, niepokonany dotąd BUD-PAP/Roplast/Inter-Car podejmował Celcom Olimp Jeżewo. Drużyna z Jeżewa w przypadku wygranej miała jeszcze szanse na trzecie miejsce w tabeli, ale zadanie ogrania lidera z góry wydawało się misją skazaną na porażkę. Mimo to drużyna Celcomu zagrała naprawdę bardzo dobre spotkanie i była bliska sprawienia sensacji. Po dwóch kwartach Bud-Pap prowadził tylko 41:39, a obie drużyny grały na wysokiej skuteczności, przede wszystkim rzutów za 3 pkt. Dopiero w trzeciej kwarcie, którą Bud-Pap wygrał 21:15, lider wypracował sobie większą przewagę i nie oddał jej już do samego końca, zwyciężając ostatecznie 71:64 (18:19, 23:20, 21:15, 9:10). Najwięcej punktów dla BUD-PAP-u zdobył lider drużyny – Krzysztof Kowalski (28 pkt, 4×3). Najskuteczniejszy w ekipie Celcomu był natomiast Łukasz Manikowski (16 pkt).

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Schumacher Team pokonał Patobasket 55:46 (16:15, 10:10, 20:11, 9:10). Tu również trzeba przyznać, że ekipa Patobasketu przez dłuższy moment postraszyła przeciwnika. Patobasket był naprawdę bliski wygrania pierwszej połowy spotkania i tylko skuteczny finisz drugiej kwarty uchronił Schumachera od kompromitacji. Mimo to Patobasket odniósł w tym meczu najniższą porażkę w tym sezonie, przegrywając jedynie różnicą dziewięciu punktów, co świadczy o tym, że jednak młodzi koszykarze z meczu na mecz czynią postępy. Schumachera do zwycięstwa poprowadzili Daniel Klein (18 pkt) i Marcin Rzosiński (16 pkt). W drużynie Patobasketu 16 pkt zdobył Kamil Iwicki.

Tym samym zakończył się sezon zasadniczy, a tabela po rozegraniu dziesięciu kolejek prezentuje się następująco.

1.Bud-Pap/Roplast/Inter-Car 20 pkt

2. TK- BUD/Corex 17 pkt

3. DNT/Traktor-Parts 15 pkt

4. Schumacher Team 14 pkt

5. Celcom Olimp Jeżewo 14 pkt

6. Patobasket 10 pkt

Zgodnie z nowym systemem rozgrywek, mistrz sezonu zasadniczego – BUD-PAP/Ropast/Inter-Car od razu zagra w wielkim finale.

W fazie play-off, w meczu barażowym o udział w finale TK-BUD-Corex zagra z trzecim w tabeli DNT/Traktor-Parts, natomiast o piąte miejsce zmierzą się Celcom z Patobasketem. Schumacher Team zagra natomiast o trzecie miejsce z przegranym pary TK-BUD/Corex – DNT/Traktor-Parts.