Strona główna Aktualności Wysokie zwycięstwo młodzików młodszych ŚKK Świecie [ZDJĘCIA]

Wysokie zwycięstwo młodzików młodszych ŚKK Świecie [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

W niedzielę w naszej hali ponownie zagrali młodzi koszykarze. Świecki Klub Koszykówki odniósł drugą wygraną w 2. etapie ligi U12 chłopców.

W meczu 3. kolejki grupy „C” ŚKK Świecie wygrał z UKS „Basket Regnum” Bydgoszcz 129:53 (38:8, 38:16, 35:17, 18:12). Wysokiego zwycięstwa świecian można było się spodziewać, bo drużyna z Bydgoszczy to jedna z najsłabszych ekip w tej kategorii wiekowej w naszym województwie. Zdarzyły się jej już porażki różnicą nawet ponad stu punktów. Trzeba jednak dodać, że klubowi trudno przebić się w swoim mieście, gdzie są Novum Bydgoszcz i Astoria Bydgoszcz. To do tych klubów trafiają najzdolniejsi chłopcy chcący trenować koszykówkę.

Już pierwsza kwarta niedzielnego spotkania potwierdziła przypuszczenia i ustawiła dalszy jego przebieg, bo gospodarze prowadzili 38:8. Trzeba dodać, że kwarty trwały krócej niż zwykle (8 zamiast 10 minut). Do przerwy oba zespoły dzieliły już 52 „oczka” (76:24). Trener Michał Ciesielski mógł zatem dać pograć wszystkim zawodnikom i przećwiczyć różne warianty taktyczne i zagrywki opracowywane na treningach. Dodajmy, że nasi koszykarze grali też w sobotę we Włocławku, gdzie po zaciętej konfrontacji przegrali z TKM 68:83. Z pewnością „czuli w nogach” te zawody, więc częsta rotacja składem była uzasadniona. W niedzielnym meczu najwięcej punktów rzucili: Jakub Drzewiecki – 33, Alex Drążkowski – 28, Kai Rutkowski – 11, Antoni Mróz – 10 (dla ŚKK), Jan Zawacki – 35 i Filip Ochman – 10 (dla Basketu).

ŚKK ŚWIECIE – BASKET REGNUM BYDGOSZCZ 129:53 (38:8, 38:16, 35:17, 18:12)
ŚKK:
J. Drzewiecki 33, Drążkowski 28, Rutkowski 11, Mróz 10, Śliwiński 9, Ciesielski 8, Nowakowski 8, Popa 6, Pieniążek 5, Bielecki 4, Semrau 3, Kwiatkowski 2, Łotocki 2, Kucharzewski 0, Smokowski 0.

Po tym weekendzie ŚKK Świecie jest liderem grupy „C” z dorobkiem 5 pkt, ale ma jeden mecz rozegrany więcej od Twardych Pierników Toruń i TKM Włocławek – oba zespoły po 4 pkt. 19 kwietnia świecian czeka wyjazd do Torunia.