Strona główna Aktualności Brazylia zagra z Serbią w piłkę halową w Świeciu!

Brazylia zagra z Serbią w piłkę halową w Świeciu!

by redaktor

Takiego meczu w naszym mieście jeszcze nie było! Pięciokrotni mistrzowie świata w futsalu, reprezentacja Brazylii zmierzy się z kadrą Serbii w towarzyskim meczu międzypaństwowym, który zostanie rozegrany 6. września w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu.

Reprezentacja Brazylii przygotowuje się do futsalowego Mundialu, który od 12. września będzie odbywał się na Litwie. Pierwotnie Mistrzostwa Świata miały być rozegrane w ubiegłym roku, ale na przeszkodzie stanęła epidemia koronawirusa. Tak się złożyło, że kadra Canarinhos przygotowuje się do Mundialu w Polsce i to w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie rozegra dwumecz z reprezentacją Polski (w Toruniu) oraz dwa mecze z Serbią w Bydgoszczy i właśnie w Świeciu.

– To dla nas ogromna nobilitacja gościć w naszej hali pięciokrotnych mistrzów świata w futsalu. Kadra, która w poniedziałek 6. września wystąpi w Świeciu, dokładnie tydzień później zainauguruje udział w Mistrzostwach Świata meczem z reprezentacją Wietnamu, możemy więc spodziewać się najsilniejszego składu Brazylijczyków, którzy zawsze występują na Mundialu w roli jednych z faworytów – mówi Tomasz Keller, Prezes Vistula-Park Świecie Sp. z o.o – spółki zarządzającej Halą Widowiskowo-Sportową w Świeciu. – Chciałbym również przy okazji podziękować władzom Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, a w szczególności Panu Prezesowi Eugeniuszowi Nowakowi za powierzenie właśnie naszemu miastu prawa do organizacji tak prestiżowego meczu. Wiem, że rozważane były również inne lokalizacje, ale przeważyły opinie, że Świecie kocha futsal, co mam nadzieję udowodnią kibice, licznie gromadząc się na trybunach – dodaje Keller.

Mecz Brazylia – Serbia będzie miał status oficjalnego towarzyskiego meczu międzypaństwowego. Wynik więc będzie zaliczany do rankingów FIFA. Mistrzostwa Świata w futsalu odbywają się od 1989 roku, natomiast od 1992 roku w systemie podobnym do trawiastego Mundialu, tj co cztery lata. Na osiem rozegranych do tej pory turniejów, aż pięciokrotnie wygrywali Brazylijczycy, choć aktualnie głównego trofeum bronić będzie reprezentacja Argentyny. Futsalowy Mundial potrwa od 12 września do 4 października na halach w Wilnie, Kownie i Kłajpedzie. Mecz w Świeciu będzie dla reprezentacji Brazylii jednym z ostatnich sprawdzianów przed najważniejszą dla nich imprezą. Mecz Brazylia – Serbia odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu w dniu 06.09.2021r. (poniedziałek) o godzinie 18.00. Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej ustalił ceny biletów w wysokości 15 złotych. Bilety będą do nabycia w sekretariacie Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu od dnia 23.sierpnia, a już teraz można je również kupić za pośrednictwem portalu: kupbilecik.pl. Dodajmy, że bilety będą w jednej cenie, a miejsca na hali będą nienumerowane. Warto się jednak pospieszyć, bo organizatorzy zapowiadają, że w pierwszej fazie do sprzedaży trafi mniejsza ilość wejściówek, ze względu na to, że od września mają zostać opublikowane nowe obostrzenia covidowe, dotyczące maksymalnej ilości kibiców w halach.

Powiązane artykuły