Strona główna Aktualności Bulent Karslioglu chce walczyć ze Świeciem o play-offy

Bulent Karslioglu chce walczyć ze Świeciem o play-offy

by redaktor

Joker zaprezentował podczas konferencji prasowej nowego trenera. Zespół rozpoczął już treningi i ma sprecyzowane plany na cały okres przygotowawczy. 

Turecki trener Jokera Świecie, Bulent Karslioglu, przyleciał do Polski w ubiegłym tygodniu. Miał już okazję spotkać się z zawodniczkami podczas plażowego turnieju PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku, a w poniedziałek przeprowadził pierwszy trening w hali. 

Dziennikarze pytali o pierwsze wrażenia trenera po przybyciu do Świecia. 

– W waszym mieście jest dużo zieleni, bardzo mi się to podoba. Poza tym czuję się tu, jak na dużym obozie siatkarskim. Nie ma tu zbyt wielu innych atrakcji, które mogłyby rozpraszać zawodniczki. Z perspektywy prowadzenia treningów to bardzo dobre – mówił trener. 

Dla Bulenta Karslioglu jest to pierwszy w życiu pobyt w Polsce, co nie oznacza, że nie zna naszych zawodniczek i Tauron Ligi. 

– Poziom kobiecej ligi siatkarskiej w Polsce jest bardzo wysoki. Oczywiście oglądałem mecze i mam informacje o zawodniczkach. Jeśli chodzi o aktualne siatkarki Jokera, to miałem okazję widzieć w Turcji grę Marii Luisy Oliveiry, a w Azerbejdżanie Andressy Picussy – mówił Karslioglu.

Trener i Prezes Jokera Andrzej Nadolny, pytani o cele klubu na kolejny sezon, zgodnie stwierdzili, że chcą walczyć z drużyną o czołową „ósemkę”. 

– Często żartuję, że skoro startujemy w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski, to naszym celem jest właśnie zdobycie tego mistrzostwa. Chcemy jednak przede wszystkim zaprezentować się lepiej, niż w poprzednim sezonie, ale naszym planem minimum jest na pewno udział w play-offach – mówił Prezes Andrzej Nadolny.

Klub ma już sprecyzowane plany na cały okres przygotowawczy. Siatkarki będą trenować głównie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu. Wezmą również udział w turniejach towarzyskich. 

– Mamy zbyt mało czasu, aby skupiać się nad atletyzmem zawodniczek, dlatego będziemy trenować na hali oraz w siłowni. Wiele czasu chciałbym poświęcić przede wszystkim na pracę z piłką – mówił trener. 

W ostatni weekend sierpnia Joker Świecie weźmie udział w silnie obsadzonym turnieju w Pile, następnie uda się na dwumecz do Opola oraz na turniej do Świdnicy. 

– Turnieje w Pile i Świdnicy są organizowane przez ośrodki, które co prawda nie występują w Tauron Lidze, ale wezmą w nich udział czołowe drużyny w Polsce. W Pile zmierzymy się między innymi z Legionovią i Pałacem Bydgoszcz, a do Świdnicy przyjeżdżają kluby z Kalisza i Wrocławia. Poza tym nie wykluczamy, że rozegramy jeszcze kilka dodatkowych sparingów, jeżeli otrzymamy konkretne propozycje – mówił Prezes. 

Kibice w Świeciu będą mieli okazję do obejrzenia drużyny Jokera w nowym składzie w trzeci weekend września, a więc tydzień przed startem Tauron Ligi. Tym razem jednak zamiast turnieju dojdzie do jednego meczu z Pałacem Bydgoszcz, który będzie poprzedzony oficjalną prezentacją drużyny. 

Powiązane artykuły