Strona główna Aktualności Futsal Świecie zaprezentował kadrę i pokonał w sparingu TAF Toruń [ZDJĘCIA]

Futsal Świecie zaprezentował kadrę i pokonał w sparingu TAF Toruń [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

Nasz pierwszoligowiec w ramach przygotowań do drugiego sezonu w I lidze PLF rozegrał kolejny mecz kontrolny ogrywając pewnie Toruńską Akademię Futsalu.

W niedzielnym sparingu Futsal Świecie pokonał TAF Toruń 9:3 (8:1). Podopieczni Marcina Mikołajewicza po raz drugi mieli okazję zagrać w tym okresie przygotowawczym z rywalem z ligi. 25 sierpnia w Grodzie Kopernika zwyciężyli go 11:0 (8:0). Rewanż miał podobny przebieg. Pierwsza połowa to dominacja naszego zespołu, który po 16 minutach wygrywał już 8:1. Trzy gole strzelił Mateusz Cyman (4, 13, 13), dwa Maksymilian Lewandowski (16, 17), a jednego Karol Czyszek (9 – rzut karny). Bramki nr 1 i 6 dla gospodarzy padły po samobójczych trafieniach rywali. Piłkarze z Torunia gola zdobyli w 11. min. na 3:1. Wysokie prowadzenie sprawiło, że w 2. części świecianie nie byli już tak skuteczni. Piłkarze z Torunia dwa razy zdołali zaskoczyć Karola Drażdżewskiego (28, 32). Gospodarze odpowiedzieli dopiero w 39. min., gdy wynik ustalił Paweł Kwiatkowski.

Przed meczem odbyła się prezentacja składu Futsalu Świecie na sezon 2023/24. Kibicom zaprezentowało się 15 piłkarzy i sztab szkoleniowy. Nieobecni byli Szymon Kocieniewski i Jakub Wiśniewski. Nowymi zawodnikami naszego pierwszoligowca są: Marcin Mrówczyński, Mateusz Cyman, Maksymilian Lewandowski, Kacper Babik, Łukasz Komur, Karol Drażdżewski i Jakub Wiśniewski. W 1. rundzie nie zagra Mateusz Komur, który aktualnie przechodzi rehabilitację po kontuzji odniesionej pod koniec poprzedniego sezonu. Koledzy z drużyny liczą, że wróci na boisko w rundzie rewanżowej.

Sezon 2023/24 w grupie północnej I ligi PLF startuje 23 września. Tego dnia Futsal Świecie zmierzy się w Białymstoku z Futbalo.