Strona główna Aktualności Futsalowcy świetnie zadebiutowali we własnej hali

Futsalowcy świetnie zadebiutowali we własnej hali

by redaktor

W pierwszym oficjalnym meczu II ligi futsalu rozegranym w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu, miejscowy Futsal Świecie pokonał KKF Konin 6:3 (3:1), notując drugie ligowe zwycięstwo z rzędu.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, bo już w 3’ minucie wynik meczu otworzył Adam Kolmajer. Później przez kilka minut obie drużyny miały swoje szanse, ale dobrze spisywali się w bramce Daniel Semrau i Michał Jankowski. Świecianie podwyższyli na 2:0 w 12’ minucie, gdy pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Maciej Góra. Humory świeckich kibiców jeszcze bardziej się poprawiły, gdy w 19’ dwójkową akcję Kaczkowski – Bocian, skutecznym strzałem oddanym praktycznie wślizgiem zakończył ten drugi. Goście przebudzili się w samej końcówce pierwszej połowy. Na 57 sekund przed przerwą gola na 1:3 zdobył Nikodem Lipiński, co zadziałało bardzo pobudzająco na drużynę z Konina, która bliska była zdobycia gola kontaktowego. Świecianie mieli jednak trochę szczęścia w obronie. W drugiej połowie wynik dość długo nie ulegał zmianie, aż do 13’minuty, gdy bramkę kontaktową dla drużyny z Konina zdobył Wiktor Jarabek. Na domiar złego zespół Futsal Świecie miał w tym momencie już pięć fauli na koncie. Kolejne minuty były dla gospodarzy bardzo trudne, ale na szczęście świecianie przetrwali ten krótki kryzys i zdobyli gola na 4:2, którego strzelił Mateusz Komur. Goście nie mieli innego wyjścia i musieli wycofać bramkarze. Świecianie dobrze stanęli w obronie, wyratowali kilka akcji i dwukrotnie skutecznie skontrowali. Kolejne bramki dla gospodarzy zdobywali Wojciech Ernest i Dawid Bocian (obaj przy golach asystowali do siebie nawzajem). Goście z Konina odpowiedzieli już tylko trafieniem Przemysława Skibiszewskiego i tym samym pierwsze, historyczne ligowe zwycięstwo Futsal Świecie we własnej hali stało się faktem.