Strona główna Aktualności Gwiazdkowe zapasy z Wisłą Świecie [ZDJĘCIA]

Gwiazdkowe zapasy z Wisłą Świecie [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

W sobotę w naszej hali odbył się coroczny Gwiazdkowy Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Świecia.

W tym roku frekwencja była znacznie niższa niż w latach ubiegłych. Wpływ na to ma to, że o tej porze roku klubom zaprzyjaźnionym z Wisłą Świecie skończyły się już pieniądze na wyjazdy po intensywnym sezonie, więc zrezygnowały z udziału. W zawodach wystartowało 50 zawodników i zawodniczek z czterech klubów (rok temu było ich 81). Do Świecia przyjechali z miasta partnerskiego wychowankowie Sowy Pieszyce (Dolny Śląsk). Województwo pomorskie reprezentowali zapaśnicy Olimpika Lubichowo, a Kujawsko-Pomorskie Victoria Osielsko i oczywiście świecka Wisła. Gospodarze zdobyli najwięcej medali, bo 25. Na ten dorobek złożyło się: 6 złotych krążków, 8 srebrnych i 11 brązowych. Wisła wygrała oczywiście klasyfikację drużynową. Najlepszym technikiem turnieju został wybrany Jakub Kiełpiński ze Świecia.

WYNIKI WISŁY ŚWIECIE:

18 kg: 2. Łucja Maliszewska, 3. Wojciech Karwasz, 5. Jan Tarczyński, Marcel Szulc, 6. Julia Słomska.
22 kg: 2. Luiza Browarczyk, 3. Ksawery Igliński, 5. Ignacy Maliszewski.
26 kg: 2. Oliwier Gładek, 3. Franciszek Knoff, Cezary Karwasz.
30 kg: 1. Julian Mazur.
32 kg: 2. Natan Więcławski, 3. Jan Stachulski, 5. Kacper Łyczywek, 7. Oliwier Szulc.
34 kg: 1. Maja Ambroziak, 2. Antonina Garczewska.
36 kg: 1. Timur Finiukov, 5. Kacper Piątkowski.
38 kg: 2. Mikołaj Piór, 3. Eryk Jasiewicz, Julia Kowalewska.
40 kg: 1. Andrzej Stepanienko.
45 kg: 1. Vadim Stepanienko, 3. Kacper Sikorski, Sebastian Szulc.

+45 kg: 2. Artur Partyka, 3. Jan Partyka.
68 kg: 2. Jakub Kiełpiński, 3. Jakub Zalewski.
74 kg: 1. Ivan Shelekov.

Klasyfikacja drużynowa: 1. Wisła Świecie – 70 pkt, 2. Victoria Osielsko – 25 pkt, 3. Sowa Pieszyce – 20 pkt, 4. Olimpik Lubichowo – 9 pkt.

Medale, dyplomy i nagrody wręczali Anna Herman (kierownik Centrum Sportu i Rekreacji w Świeciu), Jerzy Wójcik (przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu) i Tomasz Keller (prezes Vistula Park Świecie Sp. z o.o.).