Strona główna Aktualności Siatkarze CeDeKa Volley Świecie przegrali z liderem z Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Siatkarze CeDeKa Volley Świecie przegrali z liderem z Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

W Autonomicznej Lidze Siatkówki Mężczyzn w Bydgoszcz wczoraj doszło do meczu na szczycie tabeli. Niestety, CeDeKa Volley Świecie nie sprostał niepokonanemu w tym sezonie liderowi.

W meczu 11. kolejki ALSM CeDeKa Volley Świecie przegrał z Austenit/Stale Nierdzewny Bydgoszcz 1:3 (25:23, 14:25, 19:25, 19:25). Nasz zespół miał szansę odrobić trzy punkty straty do lidera i zrewanżować się za porażkę 2:3 w 1. rundzie. Zaczęło się optymistycznie, bo w 1. secie świecianie prowadzili nawet 11:4. Potem jednak roztrwonili przewagę i zrobiło się 18:22. Bydgoszczanie jednak tę odsłonę zakończyli tak jak rozpoczęli, czyli źle. Sporo problemów sprawiły im zagrywki Michała Matuły. Ważne punkty w ataku zdobył Miłosz Szwaba. Gospodarze wygrali 25:23. W kolejnych setach lepsi byli bydgoszczanie, choć zepsuli sporo zagrywek. Drugą odsłonę wygrali wysoko do 14. W secie nr 3 odskoczyli na 18:11 i już nie pozwolili sobie odebrać prowadzenia. Z kolei w ostatniej odsłonie wszystko rozstrzygnęło się od wyniku 16:17. Wówczas goście uciekli na 20:16 i 22:18, by spokojnie zakończyć rywalizację. Tym samym wczoraj padła twierdza w Świeciu, bo po raz pierwszy Volley Świecie przegrał w naszej hali w tym sezonie. W sumie była to jego trzecia porażka.

CEDEKA VOLLEY ŚWIECIE – AUSTENIT/STALE NIERDZEWNY 1:3 (25:23, 14:25, 19:25, 19:25)