Strona główna Aktualności Koszykarze ŚKK przegrali z ŁKS Politechnika Łódzka I [ZDJĘCIA]

Koszykarze ŚKK przegrali z ŁKS Politechnika Łódzka I [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

W niedzielę w naszej hali nastąpiła inauguracja sezonu 2023/24 w III lidze koszykarzy.

Świecki Klub Koszykówki po raz trzeci gra w III lidze łódzko-kujawsko-pomorskiej. W tym sezonie o jej mistrzostwo walczy 9 drużyn, w tym pięć z naszego województwa. Rozgrywki zaczęły się 8 października. Świecianie wygrali na wyjeździe z TKM Włocławek 81:70. Wczoraj, w ramach 2. kolejki, ŚKK Świecie przegrał z ŁKS Politechnika Łódzka I Łódź 84:94 (26:26, 13:28, 23:19, 22:21). Z nowych graczy pierwszy raz przed miejscowymi fanami basketu mieli okazję zagrać Mateusz Redmann i Kamil Sieheń, a po dłuższej przerwie Karol Klein (kiedyś KK Świecie). W składzie pojawili się też doskonale znani z ŚALK Dominik Stosik i Piotr Materek, którzy też dołączyli do składu naszego trzecioligowca. Zabrakło za to dwóch koszykarzy pozyskanych z Pogoni Mogilno Norberta Jaśtaka i Mikołaja Lewandowicza, którzy mieli duży wkład w zwycięstwie we Włocławku. Ich zatrzymały obowiązki służbowe. Natomiast ŁKS to juniorzy U-19, którzy w zeszłym sezonie nie utrzymali się w II lidze.

Spotkanie było wyrównane, ale to świecianie praktycznie cały czas gonili wynik. W 1. kwarcie udało im się odrobić siedem punktów z pierwszych minut i dwukrotnie prowadzili (21:19, 24:22). Niestety, słabsze drugie 10 minut ustawiło zawody po przerwie. Łodzianie w 2. kwarcie uciekli na 17 punktów (54:37). Tej straty, mimo ambitnej walki do samego końca, nie udało się odrobić, choć raz przewaga ŁKS-u stopniała do trzech „oczek”. Najwięcej punktów dla ŚKK zdobyli: Dominik Stosik 22 (6), Mateusz Ziółkowski 19 i Przemysław Dolny 11, zaś dla gości Jakub Mycko 23 (1), Szymon Rękoś 14 (2), Szymon Kraszewski 12 (2) i Marcin Motyl 10.

ŚKK ŚWIECIE – ŁKS PŁ I ŁÓDŹ 84:94 (26:26, 13:28, 23:19, 22:21)