Strona główna Aktualności Drugie zwycięstwo siatkarzy CeDeKa Volley Świecie [ZDJĘCIA]

Drugie zwycięstwo siatkarzy CeDeKa Volley Świecie [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

W piątek w naszej hali ponownie zagościła siatkówka. Swój trzeci mecz w ramach 25. Świat GSM Superliga ALSM 2023/24 w Bydgoszczy rozegrał Volley Świecie.

W 3. kolejce grupy „B” Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn CeDeKa Volley Świecie pokonał LZS „Gniewko” Gniewkowo 3:0 (25:12, 25:13, 25:23). Świecianie byli faworytami w starciu z beniaminkiem, który w pierwszych dwóch meczach ugrał tylko jednego seta. Nasz zespół przed wczorajszym spotkaniem miał na koncie cztery punkty, bo przed tygodniem przegrał w Bydgoszczy z Austenit/Stale Nierdzewni 2:3, choć prowadził 2:0. Goście przyjechali w licznym składzie, tymczasem Volley miał do dyspozycji zaledwie ośmiu graczy, bo innych zatrzymały przede wszystkim obowiązki służbowe. Zmiennicy wykorzystali swoją szansę. Pierwsze dwa sety to całkowita dominacja naszej drużyny. W ostatnim mieliśmy emocje do końca, ale trochę na życzenie świecian. Prowadzili oni 25:20, 22:18 i 24:21, ale dwa błędy własne sprawiły, że gniewkowianie byli bliscy doprowadzenia do gry na przewagi. Na szczęście skuteczny atak Dominika Bonina im to uniemożliwił.

CEDEKA VOLLEY ŚWIECIE – GNIEWKO GNIEWKOWO 3:0 (25:12, 25:13, 25:23)
Volley:
Chabowski, Ziółkowski, Janowski, Sawicki, Umlauf, Bonin, Szymczak (l) oraz Ośmieła.

Kolejny mecz w naszej hali CeDeKa Volley Świecie zagra 27 października. Wówczas podejmie Ivy Technology Bydgoszcz (godz. 19).