Strona główna Aktualności Koszykarze zakończyli rozgrywki na piątym miejscu

Koszykarze zakończyli rozgrywki na piątym miejscu

by redaktor

W ostatnim meczu sezonu Świecki Klub Koszykówki pokonał we własnej hali UKS Siódemkę Kutno 95:81 i z bilansem siedmiu wygranych i siedmiu porażek zajął ostatecznie piąte miejsce w III lidze.

To był drugi sezon, w którym Świecki Klub Koszykówki reprezentował nasze miasto w III lidze koszykówki. Ostatni mecz z zespołem z Kutna nie należał do łatwych, a zwycięstwo gospodarzy rozstrzygnęło się dopiero w drugiej połowie. Po pierwszej kwarcie minimalnie lepsi byli gracze z Kutna, którzy wygrali 21:20. Drugą kwartę zwyciężył ŚKK 21:18 i do przerwy miejscowi schodzili do szatni z dwupunktowym prowadzeniem. Trzecia kwarta padła łupem ŚKK, który zwyciężył 27:22, zwiększając prowadzenie do siedmiu punktów. Czwarta kwarta była już najlepsza w wykonaniu klubu ze Świecia, który wygrał tę część 27:20 i całe spotkanie 95:81. Tym samym Świecki Klub Koszykówki zajął ostatecznie w III lidze piąte miejsce z bilansem 7 wygranych i 7 porażek (stosunek punktów +18 1200-1182).

Wynik meczu:

Świecki Klub Koszykówki – UKS Siódemka Kutno 95:81 (20:21, 21:18, 27:22, 27:20).

Punkty dla ŚKK: Mateusz Ziółkowski 32 (2), Kacper Bochat 21 (4), Marcin Rzosiński 16, Daniel Klein 12, Michał Kitkiewicz 9 (1), Karol Drzewiecki 5 (1), Patryk Gerke, Artur Ługowski.