Strona główna Aktualności Zmagania osób niepełnosprawnych na wesoło

Zmagania osób niepełnosprawnych na wesoło

by Marta

Centrum Sportu i Rekreacji w Świeciu po raz drugi zorganizowało na naszej hali zawody ,,Sprawni-Niepełnosprawni, czyli Olimpiada na wesoło”. W konkurencjach zmierzyło się ze sobą pięć drużyn: „Szybcy i wściekli” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Świeciu, „Wymiatacze” z Fundacji Aktywizacji i Integracji Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowem, „Błyskawice” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeciu, „Nowscy Mocarze” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowem oraz „Pepetki” z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1. Zawodników ogromnym dopingiem wspierała publiczność zgromadzona na trybunach.

– Jest to wydarzenie, które pokazuje, że niepełnosprawność to tylko ograniczenia, które są często w naszych głowach. Aby to udowodnić zawody te na stałe wpisaliśmy do naszego kalendarza imprez- mówi Anna Herman, kierownik CSiR.

Zwycięzcą tegorocznej rywalizacji została drużyna „Pepetki”, która jednym punktem pokonała ekipę „Błyskawic”. Trzecie miejsce na podium zajęli „Szybcy i Wściekli”.

Choć, jak podkreślali organizatorzy, rywalizacja była ważna, to najważniejszym przesłaniem imprezy miała być dobra zabawa. I to zdecydowanie udało się osiągnąć.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i liczymy na to, że za rok ponownie spotkamy się na Hali Widowiskowo-Sportowej.

Powiązane artykuły