Strona główna Aktualności Młodzicy młodsi ŚKK Świecie przegrali rewanż z TKM Włocławek [ZDJĘCIA]

Młodzicy młodsi ŚKK Świecie przegrali rewanż z TKM Włocławek [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

Od tego sezonu w naszej hali jako gospodarz mecze ligowe rozgrywa też drużyna młodzika młodszego (U12) Świeckiego Klubu Koszykówki.

W lidze U12 (rocznik 2012 i młodsi) o mistrzostwo województwa walczy 10 drużyn. W pierwszym etapie podzielono je na dwie grupy. ŚKK Świecie trafił do silniejszej grupy „B”, w której rywalizuje z klubami z Włocławka, Inowrocławia i Torunia. Dotychczas świecianie przegrali wszystkie sześć meczów. W niedzielę w 7. kolejce ŚKK Świecie uległ w rewanżu TKM Włocławek 43:70 (10:23, 7:11, 15:18, 11:18). Trener Michał Ciesielski i kibice liczyli, że na przełamanie, bo pod koniec października nasi koszykarze byli o krok od wygranej z tą drużyną w jej hali. Przegrali tylko 53:54. Niestety, rewanż od początku toczył się pod dyktando włocławian, którzy byli skuteczniejsi. Po pięciu minutach prowadzili 15:6, a po 1. kwarcie 23:10. Do przerwy świecianie tracili już 17 „oczek” (17:34). Po zmianie stron nadal skuteczniejsi byli goście. W ich szeregach brylowali Tomasz Szepski – 16 pkt i Kamil Szanowski – 14. W ekipie ze Świecia najwięcej punktów rzucili Jakub Drzewiecki – 12, Aleks Drążkowski – 9 i Jan Ciesielski – 8. Dodajmy, że w tych rozgrywkach pierwsze trzy kwarty grane są po 2x 5 minut, a trenerzy wystawiają w każdej ich części inne „piątki”. Dopiero czwarta kwarta trwa normalnie 10 minut.

ŚKK ŚWIECIE – TKM WŁOCŁAWEK 43:70 (10:23, 7:11, 15:18, 11:18)
ŚKK:
Jan Bielecki, Jan Ciesielski 8, Mikołaj Nowakowski 2, Mateusz Smokowski, Igor Śliwiński, Jan Hachaj, Fabian Kwiatkowski 4, Mikołaj Wrzesiński, Mateusz Łotocki, Jakub Kucharzewski, Aleks Drążkowski 9, Bartłomiej Popa 4, Antoni Semrau, Kaj Rutkowski 4, Jakub Drzewiecki 12. Trener: Michał Ciesielski.

Wcześniejsze wyniki ŚKK Świecie: Inowrocławska Akademia Koszykówki Kasprowicz 46:94 (wyjazd), TKM Włocławek 53:54 (wyjazd), DACSA Twarde Pierniki Toruń 28:105 (wyjazd), SSK Basket Włocławek 60:80 (dom), Junak Włocławek 54:67 (dom), Inowrocławska Akademia Koszykówki Kasprowicz 46:83 (dom).

W najbliższy piątek w naszej hali odbędzie się turniej koszykówki U12 chłopców „Świecie Basket Cup” pod patronatem burmistrza Krzysztofa Kułakowskiego. Zagrają: ŚKK Świecie, Astoria Bydgoszcz i TKM Włocławek. Początek zmagań o godz. 15.30. Zapraszamy kibiców na trybuny.