Strona główna Aktualności Mistrzowie boksu pokazali się w świeckiej hali

Mistrzowie boksu pokazali się w świeckiej hali

by redaktor

Podczas Mityngu bokserskiego o Puchar Leszka Piotrowskiego kibice obejrzeli 19 walk i mieli okazję zrobić sobie zdjęcie ze znanymi bokserami. Nie zabrakło również tortu i gratulacji dla samego jubilata.

Bokserzy opanowali świecką halę już od samego rana, gdy zaczęło się ważenie zawodników i walki sparingowe. We właściwej części turnieju zorganizowano ostatecznie 19 pojedynków z czego w aż ośmiu obejrzeliśmy zawodników świeckiej Wdy.

Już w pierwszym pojedynku w kategorii młodzik w ringu pojawił się Maciej Kiedrowski, startujący w wadze 60 kg bokser Wdy, którego przeciwnikiem był Filip Poźniak z KS Sztorm Augustów. Walkę zdecydowanie na punkty wygrał zawodnik z Augustowa, a bokser Wdy był nawet liczony w drugiej rundzie.

W trzecim pojedynku kibicom zaprezentował się świecianin Dariusz Nega, który pokonał jednogłośnie na punkty Oskara Diakowskiego z klubu Potężnie Ciechocinek. W dziewiątej walce wieczoru reprezentacja Wdy poniosła drugą porażkę, ponieważ swoją walkę w kategorii kadet 57 kg przegrał Bartosz Zieliński, który uległ Marcelowi Zapalskiemu ze Stali Grudziądz.

Kibicom bardzo mogła się podobać natomiast dwunasta walka turnieju, w której świecianin Michał Łobocki, występujący w wadze 63 kg pokonał jednogłośnie na punkty Artura Szczęśniaka z Zawiszy Bydgoszcz. Łobocki był nawet bliski nokautu, ale jego przeciwnik jakoś dotrwał do końca pojedynku.

W połowie turnieju organizatorzy zadbali o części artystyczną. W ringu pojawiła się grupa Lost Dreamers, prowadzona przez Natalię Głowalę. Kibice mieli natomiast okazję do zrobienia sobie zdjęcia z Piotrem Wilczewskim, byłym bokserem zawodowym, obecnie trenerem bokserskim. Prawdziwym oblężeniem cieszył się natomiast Mariusz Wach, były posiadacz pasów WBC International oraz federacji TBWA w wadze ciężkiej, mający za sobą pojedynki z takimi gwiazdami boksu jak Artur Szpilka, Władimir Kliczko, czy Aleksandr Powietkin.

Leszek Piotrowski otrzymał natomiast w ringu kwiaty i efektowny tort z okazji pięćdziesięciolecia pracy trenerskiej w świeckiej Wdzie. Bokserskiej legendzie podziękowania wręczali obecni trenerzy Paweł Grześk, Artur Bojanowski i Jagoda Karge oraz radni Dariusz Woźniak i Grażyna Krzemińska. W trzech ostatnich pojedynkach wieczoru, kibicom zaprezentowała się „eksportowa trójka” świeckiej Wdy: Oliwia Czerwińska, Karolina Ampulska i Jakub Słomiński. Wszyscy wygrali swoje pojedynki jednogłośnie na punkty. Czerwińska pokonała Roksanę Hajduk z Gardy Gierałtowice, a Ampulska zwyciężyła Izabelę Rozkoszek z tego samego klubu. Rozkoszek na pocieszenie otrzymała trofeum dla najlepszej zawodniczki turnieju spoza Świecia. W ostatniej walce wieczoru kibice w świeckiej hali mogli obejrzeć Jakuba Słomińskiego, który w poprzednim tygodniu wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w boksie. Świecianin nie zawiódł swoich fanów i zaprezentował kawał dobrego boksu, pokonując Oskara Jędrysiaka z DKB Dzierżoniów.

Powiązane artykuły