Strona główna Aktualności Młodzież lepsza od absolwentów

Młodzież lepsza od absolwentów

by redaktor

Na sportowo swoje obchody 30-lecia istnienia postanowiło uczcić II Liceum Ogólnokształcące w Świeciu. Pod siatką stanęły dwie drużyny – obecni uczniowie kontra absolwenci „białego”.

Obie ekipy podeszły do spotkania na poważnie. Mecz, który odbywał się do dwóch wygranych setów był bardzo zacięty. W inauguracyjnej partii zwycięsko wyszła licealna młodzież wygrywając seta do 20. W drugiej partii absolwenci zaprezentowali się już zdecydowanie lepiej i na tablicy wyników mieliśmy wynik 1:1 po wygranym secie do 22. Spory wpływ na taki rezultat miało pojawienie się na placu gry Krzysztofa Kułakowskiego, czyli burmistrza Świecia. Ostatni, decydujący set przyniósł najwięcej emocji. Przez jego większość zdecydowana inicjatywa była po stronie abiturientów. Dwukrotnie nawet w górze mieli piłki meczowe. Finalnie młodzież wygrała jednak 27:25 kończąc te emocjonującą rywalizację.

Ten mecz przyjaźni, bo tak zdecydowanie można go nazwać był ostatnim wydarzeniem na naszym obiekcie przed remontem parkietu, który ma potrwać do końca wakacji.