Strona główna Aktualności Nieudany debiut rezerw futsalowych „Panter”

Nieudany debiut rezerw futsalowych „Panter”

by redaktor

W pierwszym oficjalnym meczu pod szyldem Futsalu II Świecie, drużyna rezerw przegrała 0:7 pojedynek o Puchar Polski KP-ZPN z zespołem Zawiszy Bydgoszcz Futsal.

Futsal Świecie zgodnie z zapowiedzią zgłosił oficjalnie drugi zespół do rozgrywek III ligi kujawsko-pomorskiej w futsalu. Pierwszy mecz ligowy odbędzie się w piątek 25. listopada. Przetarciem przed ligą miał być pojedynek z zespołem Zawiszy Bydgoszcz Futsal. Ostatecznie okazało się, że tylko te dwie drużyny zgłosiły się do Pucharu Polski KP-ZPN w futsalu, dlatego związek postanowił, że zwycięzca tego pojedynku otrzyma puchar i wywalczy prawo udziału w 1/32 finału Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

Debiut w wykonaniu świecian wypadł niestety dość blado. Trzeba jednak zaznaczyć, że kierownik drużyny z Bydgoszczy, Marcin Gruszczyński zbudował całkiem ciekawy zespół z zawodnikami znanym choćby z parkietów Stalex Ligi, takimi jak: Mateusz Zbiranek, Daniel Kortas, czy Pavlo Havrylov. Nie mniej jednak można nikt się chyba nie spodziewał tak jednostronnego pojedynku.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, przegranej przez świecian 0:4 po golach Zbiranka, Kortasa, Łuczaka i Havrylova. W drugiej połowie do siatki Marka Bernackiego trafiali jeszcze Zbiranek, Khadzhynov i Łuczak. Świecianie mieli okazję do zdobycia pierwszej, oficjalnej bramki dla nowej drużyny, ale rzutu karnego przedłużonego nie wykorzystał Oskar Graczyk.

Tym samym to bydgoszczanie wywalczyli Puchar KP-ZPN i awansowali do 1/32 finału Pucharu Polski.

Wynik meczu:

Futsal II Świecie – Zawisza Bydgoszcz Futsal 0:7 (0:4)

Bramki:

Zawisza Bydgoszcz Futsal: Zbiranek 2’, 17’, Kortas 7’, Łuczak 10’, 22’, Havrylov 12’, Khadzhynov 20’   

Skład Futsal Świecie: Bernacki, Karczewski, Olszewski, Graczyk, Kochański, Gackowski, Witko, Wiśniewski, Kawecki, Skowroński, Popa, Kurpiewski, Adamczyk, Święcicki

Powiązane artykuły