Strona główna Aktualności Ogólnopolskie Mistrzostwa PCK w pierwszej pomocy na etapie rejonowym podsumowanie!

Ogólnopolskie Mistrzostwa PCK w pierwszej pomocy na etapie rejonowym podsumowanie!

by Marta

Znamy już zwycięzców Ogólnopolskich Mistrzostw PCK w pierwszej pomocy na etapie rejonowym! Która szkoła zajęła pierwsze miejsce i zyskała awans na szczebel wojewódzki? Już informujemy. Organizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Świeciu mistrzostwa zgromadziły 5 drużyn, złożonych z uczniów szkół średnich powiatu świeckiego. Uczestnicy musieli zmierzyć się z symulacjami zdarzeń z poszkodowanym oraz testami sprawnościowymi, a wcześniej sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną. Wszystko to pod czujnym okiem profesjonalnych ratowników medycznych oraz prowadzącego- Dariusza Błażejewskiego.

Miejsce pierwsze zajął Zespół Szkół w Nowem, miejsce drugie Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu, a miejsce trzecie I Liceum Ogólnokształcące w Świeciu. Poza podium znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu (miejsce czwarte) oraz młodzież Zespołu Szkół Menedżerskich w Świeciu (miejsce piąte).

Żaden z uczestników nie wyszedł z dzisiejszego spotkania z gołymi rękoma! Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal i zestaw do pierwszej pomocy. Zwycięska szkoła zyskała awans na szczebel wojewódzki i została reprezentantem PCK.

Wsparcia przy organizacji mistrzostw udzielili: Urząd Miejski w Świeciu, Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Nowy Szpital oraz OSP „Ratownik”.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na kolejnych etapach!

Powiązane artykuły