Strona główna Aktualności Wda zaprosiła wielu bokserów, ale na ringu nie było sentymentów

Wda zaprosiła wielu bokserów, ale na ringu nie było sentymentów

by Marta

W II Mityngu Bokserskim o Puchar Leszka Piotrowskiego kibice w świeckiej hali obejrzeli aż 27 walk. W dziesięciu z nich wystąpili zawodnicy Wdy Świecie. Większość z nich zwyciężyła swoje pojedynki.

Mityng bokserski o Puchar Leszka Piotrowskiego odbył się w świeckiej hali już po raz drugi. Tym razem zawody trwały ponad sześć godzin, a organizatorzy i tak musieli odmówić niektórym chętnym.

– Chęć uczestnictwa wyraziło ponad 150 zawodników i zawodniczek, ale mieliśmy do dyspozycji tylko jeden dzień, dlatego nie starczyło czasu i miejsca dla wszystkich. W przyszłości musimy pomyśleć chyba o dwudniowej formule – mówi Paweł Grześk, jeden z organizatorów zawodów.

Hala była zajęta przez bokserów przez całą sobotę, bo do południa odbywały się sparingi, natomiast walki towarzyskie zorganizowane były w ramach mityngu. Oprócz reprezentantów Wdy Świecie, w turnieju wzięli udział bokserzy i bokserki między innymi ze Słupska, Włocławka, Złotowa, Chełmna, Opola, czy Łodzi.

Na 27 pojedynków, dziesięć stoczyli reprezentanci gospodarzy, choć dwa z nich nie były punktowane. W walce pokazowej Paweł Grześk skrzyżował rękawice z Łukaszem Krzymińskim (Corleone Team Świecie), natomiast Darek Łobaczewski z Wdy walczył z Sebastianem Ernestem z CHKB Chełmno. Oba pojedynki w wadze 92+kg choć z góry było wiadomo, że zakończą się remisami (nie były punktowane) wzbudziły na trybunach najwięcej emocji.

W ośmiu punktowanych walkach z udziałem pięściarzy Wdy, gospodarze odnieśli sześć zwycięstw. Poniżej wyniki poszczególnych pojedynków:

Kategoria: młodzieżowiec 57 kg – Karolina Ampulska (Wda Świecie) – Natalia Zakrzewska (Kujawia Boks Włocławek) 3:0

Młodzik 54 kg: Olaf Wiwatowski (Wda Świecie) – Adam Kluczek (CHKB Chełmno) 3:0

Młodzik 70 kg: Tomasz Milczewski (Start Włocławek) – Maciej Abramowski (Wda Świecie) 0:3

Młodzieżowiec 75 kg: Żenia Turowsky (Wda Świecie) – Mateusz Pędrak (Kuźnia Boksu Opole) 0:3

Junior 67 kg: Michał Łobocki (Wda Świecie) – Filip Majszczyk (MLKB Sparta Zlotów) 3:0

Młodzik: 80+ kg: Kacper Walczewski (Start Włocławek) – Aleksander Nowicki (Wda Świecie) 3:0

Kadet 63 kg: Jan Kentzer (Akademia Boksu Czaprowicz Jakub) – Darek Nega (Wda Świecie) 0:3

Kadet 66 kg: Adrian Lewczuk (KB Mazur Boxing Słupsk) – Oliwier Urbański (Wda Świecie) 0:3.   

Powiązane artykuły