Strona główna Aktualności Orlicy młodsi z kibicami zagrali dla Dawida Gietki [ZDJĘCIA]

Orlicy młodsi z kibicami zagrali dla Dawida Gietki [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

W sobotę w naszej hali odbył się Turniej Piłkarski Haber Cup dla rocznika 2014 i młodsi. Podczas niego zbierano pieniądze na leczenie 8-letniego Dawida Gietki.

W turnieju wzięło osiem drużyn z czterech powiatów oraz Grudziądza i Bydgoszczy. Gminę Świecie reprezentowały dwa zespoły Wdy Świecie oraz Wisła Gruczno. Mecze trwały po 20 minut. Podobnie jak w rozgrywkach ligowych orlików młodszych (E2) nie było gry na tabele i końcowe klasyfikacje. Wyniki były wyświetlane na tablicy, ale miały one jedynie znaczenie poglądowe dla trenerów. Turniej składał się z dwóch części. Najpierw grała grupa 1., w której znaleźli się Wda Świecie Niebieska, Kolejarz Chojnice, Legia Chełmża, Zawisza Bydgoszcz i Olimpia Grudziądz. Po niej do rywalizacji przystąpiła grupa 2., którą tworzyli Wda Świecie Czerwona, Wisła Gruczno i FC Chełmno. W tych zespołach przeważali zawodnicy urodzeni w 2015 roku. Z uwagi na mniejszą liczbę każdy z każdy zagrał po dwa razy. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, medale i dyplomy. Dodatkowo po każdym meczu wybierany był jego MVP.

Podczas turnieju odbyła się zbiórka środków oraz licytacje na rzecz Dawida Gietka, chłopca ze Świecia u którego zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce, niedowład kończyn i obustronną dysplazję stawów biodrowych. Rodzice Dawida zbierają pieniądze na operację w Instytucie Paleya, która ma usprawnić chód syna. Potrzebne jest ponad 120 tys. zł. Licytowano m.in. piłki, vouchery, a na dolnym holu można było kupić dekoracje kwiatowe na każdą okazję, stroiki wielkanocne. Było także stoisko z malowaniem buziek, warkoczykami i tatuażami.

Powiązane artykuły