Strona główna Aktualności Patera Gdańsk triumfatorem I Memoriału Zbigniewa Iwańskiego [ZDJĘCIA]

Patera Gdańsk triumfatorem I Memoriału Zbigniewa Iwańskiego [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

Zakończył się I Memoriał Zbigniewa Iwańskiego w piłce siatkowej. Najlepszą z 12 drużyn okazała się Patera Gdańsk.

Siatkarski maraton trwał do ok. godz. 17.30. W finale „A” (o miejsca 1-3) rywalizowały drużyny z Bydgoszczy, Gdańska i Starogardu Gdańskiego. Bezkonkurencyjna okazała się Patera Gdańsk, która pokonała Austenit/Stale Nierdzewny Bydgoszcz 2:0 (22, 13) i SKS Volleyball Starogard Gdański 2:0 (22, 21). Wcześniej gdańszczanie wygrali trzy mecze w eliminacjach, więc w pełni zasłużyli na końcowy triumf. Drugie miejsce w memoriale zajął Austenit/Stale Nierdzewny Bydgoszcz, bo wygrał z SKS Volleyball Starogard Gdański 2:0 (19, 16). Bydgoszczanie przegrali dziś tylko jedno spotkanie. Z powiatu świeckiego najwyżej (4. miejsce) został sklasyfikowany LZS Dragacz. Z czterech drużyn Volleya Świecie do drugiej fazy turnieju weszli tylko seniorzy, którzy okazali się najlepsi w finale „C” (7-9. miejsca).

W zakończeniu zawodów brała udział rodzina śp. Zbigniewa Iwańskiego, przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu Jerzy Wójcik, Adam Modliński, współwłaściciel firmy Mekro (sponsor turnieju) i Tomasz Keller, prezes Vistula-Park Świecie Sp. z o.o. Zwycięska drużyna oprócz pucharu burmistrza Świecia otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł. Za 2. miejsce było 1500 zł, zaś trzecie 500 zł. Dodatkowo wybrano w każdym zespole najlepszych zawodników, do których trafiły statuetki.

Klasyfikacja końcowa: 1. Patera Gdańsk, 2. Austenit/Stale Nierdzewny Bydgoszcz, 3. SKS Volleyball Starogard Gdański, 4. LZS Dragacz, 5. Grupa Moderator Bydgoszcz, 6. Polot Kijewo Królewskie, 7. Volley Świecie Senior, 8. WoMen Team, 9. Volley Gwiazda Bukowiec, 10-12. Volley Świecie Młodzik, Volley Świecie Mikst, Volley Świecie Junior.