Strona główna Aktualności Strażaczki awansowały do kolejnej rundy

Strażaczki awansowały do kolejnej rundy

by redaktor

Piłkarki Strażaka Przechowo pokonały w I rundzie Pucharu Polski w futsalu Victorię Niemcz Osielsko 6:3 (4:1) i awansowały do dalszych gier. O końcowym sukcesie podopiecznych Waldemara Brachuckiego zadecydował znakomity początek meczu, gdy po pięciu minutach Strażak prowadził już 3:0.

„Strażaczki” weszły w to spotkanie rewelacyjnie. Już w dziewiątej sekundzie spotkania, wynik meczu otworzyła Aleksandra Gaweł. Dokładnie 33 sekundy później drugą bramkę dla gospodyń zdobyła Julia Jaśniewska. Tym samym Strażak po 42 sekundach prowadził już 2:0. Trzecia bramka dla gospodyń padła w 5’ minucie, a jej autorką była Julia Wieprzowska. Rywalki po raz pierwszy trafiły do siatki Strażaka w 12’ minucie za sprawą Anny Lewandowskiej. Strażak odpowiedział w 18’ minucie golem Wiktorii Głuszko i do przerwy schodził z prowadzeniem 4:1.

Początek drugiej połowy to znów szybkie i mocne uderzenie Strażaczek, które zdobyły gola na 5:1 już po 49 sekundach od wznowienia gry. Drugą swoją bramkę w tym meczu zdobyła Aleksandra Gaweł. W kolejnych minutach do głosu doszły nieco piłkarski z Niemcza i Osielska. Efektem tego były dwie bramki. W 25’ minucie piłka niefortunnie trafiła w Julię Ciesielską i wpadła do bramki, a niespełna pięć minut później rywalki już same zdobyły trzeciego gola po szybkiej akcji. Zespół z Niemcza nacierał coraz bardziej, a przewaga Strażaka stopniała do zaledwie dwóch bramek. Drużyna Waldemara Brachuckiego wyprowadziła jednak zabójczą kontrę, którą w 32’ minucie wykończyła Agnieszka Kufel. Wynik do końca się już nie zmienił i kobiecy zespół Strażaka Przechowo zameldował się w II rundzie Pucharu Polski.

Wynik meczu:

Strażak Przechowo – Victoria Niemcz Osielsko 6:3 (4:1)

Bramki dla Strażaka: Gaweł 1’, 21’, Jaśniewska 1’, Wieprzowska 5’, Głuszko 18’, Kufel 32’

Skład Strażaka: Nikołajczyk, Karczewska, Ciesielska, Głuszko, Gaweł, Smolińska, Kufel, Jaśniewska, Wieprzowska, Delatowska W., Delatowska Z., Roguska.