Strona główna Aktualności Siatkarze CeDeKa Volley ulegli Womix/Bogmar Ostromecko [ZDJĘCIA]

Siatkarze CeDeKa Volley ulegli Womix/Bogmar Ostromecko [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

Po ponad dwumiesięcznej przerwie w naszej hali ponownie ligowy mecz zagrali siatkarze CeDeKa Volley Świecie. Niestety, powrót nie był udany.

W Autonomicznej Lidze Siatkówki Mężczyzn w Bydgoszcz w styczniu i lutym nagminnie przekładano mecze, dlatego tak długo nie gościliśmy u nas siatkarzy. CeDeKa Volley Świecie jako gospodarz rewanże z Volleymaniacy Bydgoszcz (3:0) i Solid Logistics Bydgoszcz (3:2) rozegrał w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu. W piątek w naszej hali odbyło się zaległe spotkanie 17. kolejki grupy „B”. Świecki zespół miał już zapewniony awans do grupy „mistrzowskiej” (o miejsca 1-8), ale nie wiadomo było z jakim dorobkiem do niej przystąpi (7 pkt czy tylko cztery). Osłabiony kadrowo CeDeKa Volley przegrał z Womix/Bogmar Ostromecko 0:3 (18:25, 24:26, 19:25). Goście musieli wygrać za trzy punkty, żeby zepchnąć z 4. miejsca Ivy Technology Bydgoszcz. Cel swój osiągnęli. W dwóch setach byli wyraźnie lepsi. W połowie obu odskakiwali na sześć „oczek” i już nie pozwolili sobie odebrać zaliczki. Najbardziej zacięta i emocjonująca była 2. odsłona. W niej żadnej drużynie nie udało się zbudować większej przewagi niż trzy punkty. Świecianie prowadzili w pewnym momencie 13:10 i 14:11, ale momentalnie rywale odrobili straty. Nasi siatkarze mieli także pierwszego setbola przy 24:23, jednak nie udało się go wykorzystać. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, choć trzeba dodać, że przy 25:24 dla nich sędzia musiał powtórzyć akcję, bo nie potrafił rozstrzygnąć kto popełnił błąd w walce o piłkę na siatce.

CEDEKA VOLLEY ŚWIECIE – WOMIX/BOGMAR OSTROMECKO
0:3 (18:25, 24:26, 19:25)
CeDeKa Volley:
Matuła, Ziółkowski, Madej, Kołodziej, Umlauf, Sawicki, Szymczak (l) oraz Makowski.

W grupie „B” w sezonie zasadniczym ALSM najlepszy okazał się Austenit/Stale Nierdzewny Bydgoszcz – 44 pkt (15 zwycięstw, 1 porażka), który wyprzedził Krajnę Sępólno Krajeńskie – 35 pkt (13 zwycięstw, 3 porażki). Na miejscach 3-5 trzy drużyny zgromadziły po 30 pkt, a o kolejności decydowały najpierw liczba zwycięstw, a potem bilans setów. Trzeci był CeDeKa Volley Świecie (10 zwycięstw, bilans 30-33), czwarty Womix/Bogmar Ostromecko (10 zwycięstw, 30-35), zaś piąty Ivy Technology Bydgoszcz (9 zwycięstw). Do fazy play-off zaliczone zostaną wyniki między drużynami z grupy. CeDeKa Volley do grupy „mistrzowskiej” zabierze tylko 4 pkt (3 za wygraną z Krajną 3:0 i 1 za porażkę z Austenit/Stale Nierdzewny 2:3). Rywalami naszego zespołu będą Grupa Moderator/HQV Bydgoszcz, Volley Team Inowrocław, Chemik Junior Bydgoszcz i Orzeł Bydgoszcz. Cztery spotkania odbędą się w naszej hali.

Powiązane artykuły