Strona główna Aktualności Gala Finałowa 17. sezonu Stalex Ligi za nami. Zobaczcie zdjęcia

Gala Finałowa 17. sezonu Stalex Ligi za nami. Zobaczcie zdjęcia

by Sławek Wojciechowski

W sobotę wieczorem zakończyliśmy 17. sezon Stalex Ligi w Świeciu. Nowym mistrzem został FC Świecie.

To były cztery godziny nie tylko futsalowej uczty. Wielu przyszło obejrzeć dwa decydujące mecze sezonu. Innych przyciągnęła nasza gwiazda Cleo, która w dwóch wejściach zaśpiewała pięć swoich hitów. Były też dziewczyny z KK Cheerleaders z Włocławka, które umilały taćem przerwy w grze oraz pomogły w dekoracjach. Z kolei mecze komentował Jacek Laskowski z TVP Sport w towarzystwie naszego rodzimego spikera Tomasza Gołaszewskiego (Wda Świecie, Futsal Świecie). W meczu o 3. miejsce GMD Plus pokonał Noe-Trans/Rolmasz Przysiersk 4:0 (1:0). Zespół Damiana Ejankowskiego był lepszy, mógł wygrać wyżej. Dla GMD Plus to drugi brąz w naszej lidze, poprzedni wywalczył w 2020 roku. Natomiast finał był prawdziwą „wisienką na torcie”. Piłkarze dostarczyli kibicom sporo emocji. W meczu nie brakowało zwrotów akcji, a zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne. W nich FC Świecie zwyciężył Raf-Mix & Partnerzy 4:2 i po raz drugi w historii sięgnął po mistrzowski tytuł. Po regulaminowych 30 minutach było 4:4. Raf-Mix jeszcze na 80 sekund przed końcem wygrywał 4:2, ale dwa gole Kamila Kurkierewicza doprowadziły do dogrywki. W niej żadnej drużynie nie udało się zadać decydującego ciosu. MVP sezonu został wybrany Tomasz Rogóż z FC Świecie, a najlepszym strzelcem Amadeusz Olszewski (Noe-Trans/Rolmasz Przysiersk), który zgarnął też „złotego buta”. Szczegółowe relacje z obu meczów oraz listę nagrodzonych zawodników znajdziecie na stronie www.stalexliga.pl. Dodajmy, że był to ostatni sezon Halowej Ligi Piłki Nożnej pod szyldem Stalex Liga.