Strona główna Aktualności Siatkarze ze Świecia powalczą w lidze amatorskiej

Siatkarze ze Świecia powalczą w lidze amatorskiej

by redaktor

Zespół CeDeKa Volley Świecie zainaugurował rozgrywki w ramach Autonomicznej Ligi Siatkówki z udziałem amatorskich zespołów z całego województwa. W pierwszej kolejce świecianie ulegli bardziej doświadczonym graczom IVY Technology Bydgoszcz 0:3.

Po tym, jak Joker Świecie wycofał się całkowicie z rozgrywek seniorskich, kibice siatkówki w Świeciu będą mogli oglądać tym razem męskie zmagania siatkarskich amatorów. Zespół CeDeKa Volley Świecie rozpoczął już rozgrywki Autonomicznej Ligi Siatkówki z udziałem drużyn z całego województwa.

– To był dla nas debiut w tych rozgrywkach. Pierwszym przeciwnikiem z jakim przyszło nam grać, był zespół IVY Technology Bydgoszcz, który w ubiegłym sezonie stał na podium całych zmagań. Nasz zespół był osłabiony z powodu absencji kilku graczy – mówi Tomasz Kołodziej, kierownik drużyny. –  Mecz od początku to wyrównana walka. Nasi zawodnicy prowadzili wymianę cios za cios, pokazując kilka ciekawych zagrań. Niestety zabrakło nam doświadczenia i ogrania w nowym składzie, a przeciwnik w końcówkach odskakiwał nam na kilka punktów pokazując przede wszystkim, czym jest dobrze wykonana zagrywka typu float. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy – dodaje Kołodziej.

Dodajmy, że naszych zawodników będzie można oglądać na żywo w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu, mniej więcej w co drugi wtorek. Zespół będzie rozgrywał swoje mecze w ramach Autonomicznej Ligi Siatkówki o godzinie 20.15, a wstęp dla widzów będzie oczywiście darmowy. Pierwsze spotkanie w Świeciu odbędzie się już 11. października, a rywalem naszej drużyny będzie Chemik Bydgoszcz Kadet II.

Powiązane artykuły