Strona główna Aktualności ŚKK Świecie wygraną zaczął 2024 rok [ZDJĘCIA]

ŚKK Świecie wygraną zaczął 2024 rok [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

Po świąteczno-noworocznej przerwie w niedzielę do gry wrócili trzecioligowi koszykarze. W Świeciu było zgodnie z planem.

W ramach 12. kolejki III ligi Świecki Klub Koszykówki pokonał Enea Apro Astoria Bydgoszcz 94:51 (20:9, 19:14, 24:19, 31:9). Nasz zespół był zdecydowanym faworytem, bo w ekipie „Asty” grają juniorzy z roczników 2007-09. Trenerzy Patryk Gerke i Michał Ciesielski ponownie nie mogli wystawić optymalnego składu, choć tym razem mieli 9 zawodników do dyspozycji. Początek meczu był nerwowy, z obu stron było sporo niecelnych rzutów i strat. W 4. min. świecianie przegrywali 6:8, lecz potem zaczęli trafiać częściej i 1. kwartę wygrali 20:9. Na początku 2. odsłony przewaga sięgała już 15 „oczek” (24:9), choć w 17. min. goście zbliżyli się na 22:30. Jednak akcje 2+1 Przemysława Dolnego i Karola Kleina oraz „trójka” Piotra Materka sprawiły, że do przerwy ŚKK prowadził 39:23. W 3. kwarcie młodzi bydgoszczanie jeszcze próbowali walczyć, choć przewaga gospodarzy przekroczyła już 20 punktów. Za to ostatnia kwarta to już dominacja naszego zespołu, który w 33. min. wygrywał 70:47, a 120 sekund później pękła „30” (77:47). W ostatnich pięciu minutach świecianie jeszcze powiększyli przewagę i ostatecznie zwyciężyli różnicą 43 „oczek”. Największy udział w victorii mieli Przemysław Dolny (25 pkt, 10 zbiórek), Piotr Materek (14 pkt, 5 zbiórek), Dominik Stosik (13 pkt, 5 zbiórek), Marcin Rzosiński (10 pkt, 4 zbiórki, 1 blok), Mateusz Ziółkowski (9 pkt, 8 zbiórek). Dla „Asty” najwięcej punktów rzucili Filip Dereszyński – 24 (1) i Kamil Rutnowski – 10 (1).

ŚKK ŚWIECIE – ENEA APRO ASTORIA BYDGOSZCZ
94:51 (20:9, 19:14, 24:19, 31:9)
ŚKK:
Dolny 25, Materek 14 (2), Stosik 13 (1), Rzosiński 10, Ziółkowski 9, Bochat 8, Drzewiecki 6 (2), Sieheń 5 (1), K. Klein 4.

W tabeli ŚKK zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 19 pkt. Liderem jest ŁKS Politechnika Łódzka I Łódź – 21 pkt, zaś wiceliderem Basket 2010 Kruszwica – 19 pkt. W styczniu i lutym w III lidze jest mało grania, a związane jest to głównie z feriami, które w łódzkim i kujawsko-pomorskim są w różnych terminach. W naszej hali kolejny mecz odbędzie się dopiero 25 lutego (z ŁKS Politechnika Łódzka II). Wcześniej, 28 stycznia świecianie pojadą na rewanż do KS Buty Nie Grają Kutno.