Strona główna Aktualności ŚKK Świecie wysoko ograł Twarde Pierniki z Torunia [ZDJĘCIA]

ŚKK Świecie wysoko ograł Twarde Pierniki z Torunia [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

Trwa dobra passa naszych trzecioligowych koszykarzy. W niedzielę wygrali po raz piąty w sezonie.

W meczu 7. kolejki III ligi Świecki Klub Koszykówki wygrał z Twardymi Piernikami Toruń 77:39 (17:10, 17:11, 24:8, 19:10). Wśród gospodarzy zabrakło wczoraj Przemysława Dolnego, Mikołaja Lewandowicza, Karola Drzewieckiego i Michała Kitkiewicza. W drużynie gości zagrali zawodnicy 17-18 letni, a ich trenerem jest doskonale znany z gry w Klubie Koszykówki Świecie Zbigniew Malinowski. W poprzednim sezonie ŚKK dwukrotnie musiał uznać wyższość Pierników. Tym razem okazał się zdecydowanie lepszy. Nasi koszykarze zaczęli od szybkiego 9:0. Torunianie potem zdołali zbliżyć się w 5. min. na 9:11, lecz punkty Dominika Stosika, Kacpra Bochata i Norberta Jaśtaka pozwoliły odskoczyć na 17:9. W 2. kwarcie nasz zespół zwiększył przewagę do 21:10, lecz potem przytrafił mu się słabszy okres gry. Przyjezdni mozolnie odrabiali straty i znów zbliżyli się na dwa „oczka” (21:23), a do tego za dwa przewinienia techniczne musiał opuścić boisko Norbert Jaśtak. Na szczęście „trójki” Piotra Materka i Dominika Stosika uspokoiły sytuację. Do przerwy ŚKK wygrywał już 34:21. Trzecia kwarta okazała się decydująca. Koszykarze z Grodu Kopernika mieli problemy z kończeniem akcji, dalej pudłowali z obwodu. Świecianie zaś punktowali regularnie i odskoczyli na 58:29. W ostatnich 10 minutach jeszcze poprawili rozmiary historycznego zwycięstwa z Twardymi Piernikami. Najwięcej punktów dla ŚKK rzucili Kacper Bochat 16 (4), Mateusz Ziółkowski 12 i Piotr Materek 10 (2), zaś dla gości Tomasz Jaraczewski 8 (1) i Hubert Banasiak 7 (1).

ŚKK ŚWIECIE – TWARDE PIERNIKI TORUŃ
77:39 (17:10, 17:11, 24:8, 19:10)
ŚKK:
Bochat 16 (4), Ziółkowski 12, Materek 10 (2), Stosik 7 (1), K. Klein 7, Freund 7 (1), Rzosiński 6, Sieheń 4, Pająkowski 2, Kurowski 2, Jaśtak 2, Schreiber 2.

W tabeli ŚKK Świecie nadal jest drugi ze stratą 1 punktu do ŁKS Politechnika Łódzka I Łódź. Następny mecz w naszej hali III ligi koszykówki odbędzie się 3 grudnia o godz. 18, a rywalem ŚKK będzie Siódemka Kutno.