Strona główna Aktualności Siatkarze CeDeKa Volley Świecie z szóstą wygraną w ALSM

Siatkarze CeDeKa Volley Świecie z szóstą wygraną w ALSM

by Sławek Wojciechowski

W poniedziałkowy wieczór w naszej hali odbył się kolejny mecz w ramach Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn w Bydgoszczy. Ponownie wszystkie punkty zostały w Świeciu.

W tym sezonie ALSM nasza hala na razie jest twierdzą nie do zdobycia dla siatkarzy z województwa kujawsko-pomorskiego. W meczu 8. kolejki CeDeKa Volley Świecie wygrał z Krajną Sępólno Krajeńskie 3:0 (25:18, 25:15, 25:19). To szóste zwycięstwo naszej drużyny (czwarte u siebie), które pozwoliło odbić fotel lidera grupy „B”. W czwartek na 1. miejsce wskoczył niepokonany w tym sezonie Austenit/Stale Nierdzewni Bydgoszcz, który dotychczas rozegrał jeden mecz mniej. Świecianie zagrali w poniedziałek dobry mecz, w każdym secie byli lepsi od rywali. Mocnym ich atutem był zwłaszcza blok.

CEDEKA VOLLEY ŚWIECIE – KRAJNA SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE 3:0 (25:18, 25:15, 25:19)
Volley:
Matuła, Szwaba, Sawicki, Umlauf, Sinicki, Kruczkowski, Szymczak (l) oraz Chabowski, Janowski, Bonin, Harłoziński, Szyper.

W tabeli grupy „B” ALSM prowadzi CeDeKa Volley Świecie – 19 pkt (7 meczów) przed Austenit/Stale Nierdzewni Bydgoszcz – 17 pkt (6) i Solid Logistics Bydgoszcz – 11 pkt (6). W środę świecianie zagrają na wyjeździe z Womix/Bogmar Ostromecko. Będzie to ich ostatni mecz 1. rundy. Natomiast w naszej hali kolejne spotkanie ALSM odbędzie się dopiero 15 grudnia, ale za to wówczas dojdzie do hitu, bo Volley podejmie Austenit/Stale Nierdzewni Bydgoszcz, z którym dotychczas poniósł jedyną porażkę (2:3).

Powiązane artykuły