Strona główna Aktualności ŚKK Świecie zwyciężył Siódemkę Kutno [ZDJĘCIA]

ŚKK Świecie zwyciężył Siódemkę Kutno [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

Szóste zwycięstwo w niedzielę odniósł trzecioligowy Świecki Klub Koszykówki, ale stracił na dłuższy czas ważnego zawodnika.

W III lidze odbyła się 9. kolejka kończąca 1. rundę sezonu 2023/24, aczkolwiek dwa mecze zostały przełożone na inny termin (8 i 16 grudnia). W naszej hali wczoraj emocji nie zabrakło, choć zaczęło się od 15-minutowego poślizgu, bo goście dotarli później do naszego miasta niż planowali. Wszystko przez trudne warunki panujące na drogach wywołane opadami śniegu. ŚKK Świecie wygrał z UKS „Siódemka” Kutno 108:98 (20:18, 32:24, 25:34, 31:22). Głównym aktorem meczu był Maciej Wiercioch, który rzucił naszej drużynie aż 54 pkt, w tym 7 „trójek”. Dzięki jego świetnej dyspozycji sprawa wyniku była otwarta do ostatnich minut. Świecianie w 2. kwarcie prowadzili 10-12 punktami, ale w trzeciej roztrwonili przewagę. Po 30 minutach wygrywali tylko 77:76. Na szczęście w ostatniej kwarcie byli skuteczniejsi od rywali. Najwięcej punktów dla ŚKK rzucili Przemysław Dolny – 33, Kacper Bochat – 20, Marcin Rzosiński – 14 i Mateusz Ziółkowski – 13. Niestety, już w 7. min. groźnej kontuzji doznał sprowadzony przed tym sezonem z Pogoni Mogilno Norbert Jaśtak, którego czeka długa przerwa w treningach. Niedzielny mecz z urazami zakończyli także Kacper Freund i Damian Kurowski, którzy nie zagrają najprawdopodobniej w dwóch ostatnich tegorocznych spotkaniach.

ŚKK ŚWIECIE – SIÓDEMKA KUTNO 108:98 (20:18, 32:24, 25:34, 31:22)
ŚKK:
Dolny 33, Bochat 20 (4), Rzosiński 14, Ziółkowski 13 (1), K. Klein 10, Materek 8 (1), Stosik 8, Jaśtak 2, Drzewiecki 0, Kitkiewicz 0, Kurowski 0.

Pierwszą rundę ŚKK Świecie kończy z bilansem 6 zwycięstw, 2 porażki (w poprzedniej kolejce przegrał w Kruszwicy z Basketem 84:115). Do lidera z Łodzi traci jednak tylko punkt, bo ten wczoraj doznał pierwszej przegranej w sezonie. ŁKS Politechnika Łódzka I niespodziewanie uległ w Kutnie KS Buty Nie Grają 96:101. Dodajmy, że świecianie ten rok zakończą 17 grudnia wyjazdem do ŁKS-u. Pięć dni wcześniej zagrają w naszej hali rewanż z WTK Włocławek (wtorek 12 grudnia, godz. 19.30).