Strona główna Aktualności Sportowe zmagania przedszkolaków

Sportowe zmagania przedszkolaków

by Marta

Nasza hala już po raz czwarty była areną zaciętej sportowej rywalizacji najmłodszych mieszkańców gminy Świecie.

Turniej Przedszkoli o nagrodę Mondi na stałe wpisał się w harmonogram imprez organizowanych na Hali Widowiskowo-Sportowej. Podobnie jak rok temu w zawodach wzięło udział dwanaście przedszkoli z naszej gminy. Zawodnicy w pięcioosobowych składach musieli zmierzyć się w siedmiu konkurencjach, takich jak: slalom z piłką, skoki na piłce czy przemieszczanie się na nartach animacyjnych. Ta ostatnia konkurencja z pewnością była najtrudniejsza, ale maluchy poradziły z nią sobie bez problemu. Większość zadań dzieci musiały wykonać w jak najkrótszym czasie.

Uczestników oceniało jury w składzie: Krzysztof Kułakowski- burmistrz Świecia, Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej i Tomasz Keller- prezes Vistula-Park Sp. z o.o. Pierwsze miejsce na podium zajęło Przedszkole nr 4 „Tęcza”. Tuż za nim znalazło się Przedszkole nr 8 „Motylek, a trzecie miejsce wywalczyły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kangurek”.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał upominek w postaci gry oraz dyplom. Ponadto zwycięzcy turnieju wywalczyli zestawy zabawek dla swojego przedszkola. Organizatorzy pamiętali również o publiczności, która za gorący doping została nagrodzona słodką niespodzianką. Głównym sponsorem imprezy była firma Mondi.

Powiązane artykuły