Strona główna Aktualności Świecki Festiwal Piwa – 15-17 września 2023

Świecki Festiwal Piwa – 15-17 września 2023

by redaktor

W połowie września przez trzy dni na Świeckim Festiwalu Piwa w Hali Widowiskowo-Sportowej będzie można posmakować najlepszych kraftowych piw z całej Polski.

Zapowiada się prawdziwa gratka dla miłośników piw rzemieślniczych z małych browarów.

Od 15 do 17 września browary kraftowe z całego kraju zaprezentują swoje wyroby w świeckiej hali.

Pierwsza edycja Świeckiego Festiwalu Piwa nie ograniczy się jednak wyłącznie do spożywania złocistego napoju.

– Planujemy cały szereg atrakcji, związanych z tym wydarzeniem – mówi Tomasz Keller, prezes spółki Vistula-Park, zarządzającej Halą Widowiskowo-Sportową w Świeciu, głównego organizatora Świeckiego Festiwalu Piwa.

Spółka podjęła w tym zakresie współpracę z firmą, organizującą Festiwal Hevelka w Gdańsku, mającą duże doświadczenie w branży.

– Już teraz mogę powiedzieć, że oprócz najlepszych piw z całej Polski, przed halą pojawi się strefa food trucków – zapowiada Tomasz Keller.

W samym obiekcie zostanie wytyczona część, gdzie przy obecności animatorów będzie można pograć w planszowe gry strategiczne, co jest ukłonem dla fanów tego typu rozrywki.

Honorowy patronat nad imprezą objął Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

– Lubię czasem posmakować dobrego gatunkowo piwa, jak większość z nas – śmieje się burmistrz – Miałem okazję uczestniczyć w podobnych imprezach i pomyślałem, że fajnie byłoby sprowadzić festiwal piwa do Świecia.

Jak mówi Krzysztof Kułakowski, jest spora szansa na to, że w kolejnych latach impreza będzie kontynuowana z jeszcze większym rozmachem, być może również w innych lokalizacjach w gminie Świecie.

Wstęp na Świecki Festiwal Piwa będzie bezpłatny.  

Andrzej Pudrzyński (extraswiecie.pl)

Powiązane artykuły