Strona główna Aktualności „Wilkowe Widowisko” w hali – Grom Osie triumfatorem turnieju [ZDJĘCIA]

„Wilkowe Widowisko” w hali – Grom Osie triumfatorem turnieju [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

W niedzielę w naszej hali odbył się event piłkarski „Wilkowe Widowisko”, który zorganizował Klub Sportowy „Wilk” Świecie, a Vistula-Park Sp. z o.o. była jednym z partnerów wydarzenia.

Głównym punktem programu wczorajszej imprezy sportowo-rodzinnej był turniej futsalu dla młodzieży, w którym wzięli udział piłkarze z roczników 2007 i młodsi. Zagrały cztery drużyny z Osia, Serocka i Świecia. Niestety, w ostatniej chwili zrezygnowała Wda Świecie (rocznik 2008), więc Wilk wystawił dwa zespoły. Grano 2x 10 minut. Dodatkowo punkt można było uzyskać za wygranie serii rzutów karnych. Zawody zdominowali zawodnicy grający na co dzień na trawie w III ligach juniora A1 i juniora młodszego B1 K-P ZPN. W pierwszych dwóch kolejkach Grom i Pomorzanin wygrali zdecydowane swoje spotkania z młodszymi Wilkami. Ostatni mecz między nimi wyłonił triumfatora turnieju. Osianie okazali się lepsi wygrywając 2:0 (1:0). Oba gole strzelił Fabian Zdyb. Sporo emocji przyniósł braterski pojedynek Wilków o 3. miejsce. Mimo wielu okazji z obu stron po 20 minutach było 0:0. Rzuty karne lepiej egzekwowali zawodnicy z Wilka II.

Wyniki: Wilk I Świecie – Grom Osie 1:4 (karne 0:1), Wilk II Świecie – Pomorzanin Serock 0:14 (karne 0:1), Wilk I – Pomorzanin 0:10 (karne 1:0), Wilk II – Grom 0:7 (karne 0:1), Wilk II – Wilk I 0:0 (karne 1:0), Grom – Pomorzanin 2:0 (karnych nie strzelano).
Klasyfikacja końcowa: 1. Grom Osie – 11 pkt, 2. Pomorzanin Serock – 7 pkt, 3-4. Wilk I Świecie, Wilk II Świecie – po 1 pkt.

W 2. części „Wilkowego Widowiska” odbyła się „strefa piłkarza” z czterema konkurencjami w trzech kategoriach wiekowych: uczestnicy turnieju, dzieci z roczników 2010-11 oraz dzieci 2012 i młodsze. Wyłonieni zostali mistrzowie: rzutów karnych przedłużonych, pojedynków sam na sam z bramkarzem, żonglerki oraz celności (strzelano do specjalnej maty z otworami rozwieszonej na bramce).

Powiązane artykuły