Strona główna Aktualności Zawody Ninja Series przez tydzień zagoszczą w świeckiej hali

Zawody Ninja Series przez tydzień zagoszczą w świeckiej hali

by Marta

Bieganie, podnoszenie, podciąganie i ogólna sprawność – tym wszystkim muszą wykazać się zawodnicy aspirujący do miana mistrza Ninja Series. Przez pięć dni w hali rywalizować będą gminne szkoły, a w weekend kibice obejrzą zawody najlepszych z najlepszych.

Zawody dla szkół rozpoczęły się od rywalizacji, w której wzięli udział w poniedziałek uczniowie: SP Czaple, SP Wiąg, SP Terespol, SP Gruczno i SP nr 5 Świecie. W kolejnych dniach zaplanowano następujący harmonogram:

Wtorek 16.05 SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 3, Środa 17.05 SP nr 8, Czwartek 18.05 – I LO, ZSOiP, ZSM, ZSP.

Dwunastu najlepszych zawodników uzyska awans do Mistrzostw Europy, które na tym samym torze przeszkód odbędą się w dniach 19-21 maja w świeckiej hali.

Na piątek zaplanowano eliminacje dla dzieci i młodzieży od 7 do 18 lat, które będą się odbywać do późnego wieczora. W sobotę zostaną przeprowadzone finały dla młodzieżowców i rozpoczną się eliminacje i finały dla kategorii 40+ oraz kategorii open.

Najważniejszym dniem całego tygodnia będzie jednak niedziela, kiedy to zostaną rozegrane finały kategorii open oraz główny turniej PRO z udziałem najlepszych zawodników z całej Polski i Europy, mający rangę Mistrzostw Europy. Zawodnicy będą w nim zdobywać punkty do klasyfikacji, gdyż każdy kolejny taki turniej zostanie zorganizowany na innym kontynencie.

Głównym organizatorem cyklu jest World Obstacle – Federation Internationale de Sports d’Obstacles. Pomysłodawcą i inicjatorem zorganizowania zawodów w Świeciu jest Centrum Sportu i Rekreacji w Świeciu.

Powiązane artykuły