Strona główna Aktualności Mateusz Komur ma już trzy nagrody, ale może mieć więcej

Mateusz Komur ma już trzy nagrody, ale może mieć więcej

by redaktor

Gala Finałowa Stalex Ligi to mecze o medale, ale również występy artystyczne i nagrody indywidualne. Królem tych ostatnich w tym sezonie może być Mateusz Komur z Gresty.

Może, bo zgodnie z zapowiedziami w sobotę nie rozdaliśmy tych najdroższych nagród. Dopiero po finale Pucharu Ligi dowiemy się kto zdobędzie „złotego buta” oraz zostanie „najwszechstronniejszym zawodnikiem”. W obu przypadkach Mateusza Komura zdetronizować może jeszcze Bartosz Wiśniewski z Chełmża JS Power-Pol Futsal Team, choć w „złotym bucie” szanse na to są minimalne. Jednak „dopóki piłka w grze”. Na dziś Mateusz Komur zgarnął trzy wyróżnienia, w tym tytuł MVP sezonu. Ponadto triumfował w kategoriach: „najlepszy asystent” i „klasyfikacja kanadyjska”. W tej ostatniej zwyciężył wspólnie z Marcinem Gałuszą (Klub Podróżnika/APIS). Nieobecny w sobotę Marcin Gałusza został królem strzelców 16. sezonu oraz ex aequo z Mateuszem Ligmanowskim (Noe-Tran/Rolmasz) kolekcjonerem MVP meczu.

Inne nagrody indywidualne zgarnęli Szymon Kmiecik (Raf-Mix) – najlepszy bramkarz sezonu, Kacper Piór (Haber Team) – odkrycie sezonu i Kacper Gibas (Haber Team) – „zerko”. Nagroda „egzekutor” przechodzi na następny rok, bo aż siedmiu zawodników wykorzystało po jednym rzucie karnym przedłużonym, a zgodnie z regulaminem rozgrywek nagrody dzielimy co najwyżej na trzy osoby. W sobotnich spotkaniach nie mieliśmy żadnego tego stałego fragmentu gry.

NAGRODY 16. SEZONU STALEX LIGI:

MVP sezonu: Mateusz Komur (Gresta & Partnerzy).

Odkrycie sezonu: Kacper Piór (Haber Team).

Najlepszy bramkarz: Szymon Kmiecik (Raf-Mix & Partnerzy).

Najlepszy strzelec ligi: Marcin Gałusza (Klub Podróżnika/APIS) – 24 gole.

Najlepszy asystent ligi: Mateusz Komur (Gresta & Partnerzy) – 16 asyst.

Klasyfikacja kanadyjska: Mateusz Komur (Gresta & Partnerzy) i Marcin Gałusza (Klub Podróżnika/APIS) – po 33 pkt.

Zerko: Kacper Gibas (Haber Team).

Kolekcjoner MVP: Marcin Gałusza (Klub Podróżnika/APIS) i Mateusz Ligmanowski (Noe-Trans/Rolmasz Przysiersk) – po 6.

Dziękujemy kibicom za uczestnictwo w tegorocznej gali. Mamy nadzieję, że miło spędziliście ponad cztery godziny sobotniego wieczoru w naszej hali, a występy zaproszonych gości podobały się. W sobotę w Świeciu trzy przeboje zaśpiewał Andrzej Krzywy, wokalista zespołu De Mono. Wystąpili także finaliści programu „Mam talent”, tj. zespół Fpytke (show taneczne) oraz Luqo Art (akrobatyka, człowiek guma). Po raz trzeci w historii profesjonalnym tańcem uraczyły nas dziewczyny z Cheerleaders Flex Sopot, które pomogły także w dekoracji. Przypomnijmy, że jest to oficjalny zespół taneczny polskiej reprezentacji siatkarzy. Mecze skomentował Michał Rudnicki, a o nakręcanie dopingu zadbał DJ Grzegorz Kaługa. Tradycją naszych gal jest obecność ludzi z wielkiego sportu, a zwłaszcza futbolu. Tym razem mieliśmy okazję gościć piłkarza Jacka Krzynówka, którego kibicom w Polsce nie musimy przedstawiać. Jak przyznał wybitny reprezentant Polski miał on okazję pierwszy raz oglądać na żywo futsal i był pod wrażeniem umiejętności zawodników biorących udział w meczach o medale.

Powiązane artykuły