Strona główna Aktualności Koszykarze ŚKK Świecie wygrali z beniaminkiem z Kutna [ZDJĘCIA]

Koszykarze ŚKK Świecie wygrali z beniaminkiem z Kutna [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

Mamy pierwsze zwycięstwo Świeckiego Klubu Koszykówki w naszej hali w sezonie 2023/24 III ligi. Przesądził o nim ostatni kwadrans niedzielnego meczu i świetna dyspozycja rzutowa Norberta Jaśtaka.

W 4. kolejce ŚKK Świecie zwyciężył KS Buty Nie Grają 97:84 (23:28, 17:18, 27:19, 30:19). Świecianie prowadzili na początku meczu dzięki trzem udanym akcjom Przemysława Dolnego (2:0, 4:1, 6:4), a w 4. min. 10:7 po „trójce” Mateusza Ziółkowskiego i rzucie wolnym Karola Kleina. Jednak wówczas goście zaczęli popis w rzutach z obwodu (15 celnych w meczu). W 1. kwarcie trafili siedem „trójek” oraz mieli jedną akcję 2+1. To zaważyło, że po 10. min. prowadzili 28:23. W 2. odsłonie kutnianie odskoczyli na 42:31, lecz nasi koszykarze zbliżyli się na 38:42 i 40:44. Jednak wynik do przerwy ustalił Artur Lewandowski. Do połowy 3. kwarty goście utrzymywali prowadzenie w granicach 1-6 punktów, choć w 14. min. ŚKK na chwilę wyszedł na 52:51. W tej odsłonie show zaczął Norbert Jaśtak, dla którego był to pierwszy mecz w naszej hali jako zawodnik świeckiego klubu. To głównie dzięki jego skutecznym akcjom nasz zespół po pół godziny gry wygrywał 67:65. Ostatnie 10 minut należało już do naszych graczy. Wspomniany Jaśtak zawody zakończył z dorobkiem 29 pkt.

ŚKK ŚWIECIE – KS BUTY NIE GRAJĄ KUTNO 97:84 (23:28, 17:18, 27:19, 30:19)
ŚKK: Jaśtak 29 (3), Ziółkowski 17 (2), Dolny 16, Freund 14 (2), Bochat 7 (1), K. Klein 4, Sieheń 4, Kurowski 4 (1), Stosik 2, Schreiber 0, Drzewiecki 0.
KS Kutno: Lewandowski 28 (4), Kołodziejczak 21 (7), Popławki 15 (2), Maciejewski 12 (1), Cykowski 4, Skoneczka 4, Cybulski 0, Jędrzejczak 0, Nowicki 0.

Po 4. kolejka ŚKK Świecie jest wiceliderem mając na koncie 7 pkt. Prowadzi ŁKS Politechnika Łódzka I Łódź – 8 pkt. Kolejny mecz ŚKK w naszej hali odbędzie się dopiero 19 listopada.