Strona główna Aktualności Młodzicy zagrali w hali. Volley Świecie drugi

Młodzicy zagrali w hali. Volley Świecie drugi

by Sławek Wojciechowski

W niedzielę w naszej hali rozegrano turniej grupy „B” siatkarskiej ligi młodzików. Najlepszy okazał się UKS „Budowlanka” Toruń.

Volley Świecie drugi sezon ma drużynę w lidze młodzików. W premierowym młodym siatkarzom udało się ugrać zaledwie seta. Teraz jest znacznie lepiej. O mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego w sezonie 2023/24 rywalizuje siedem drużyn. Trzy grają w grupie „A”, zaś cztery w grupie „B”. Po każdej kolejce są spadki i awanse, czyli najlepszy z „B” zastępuje najsłabszego z „A”. Volley Świecie od początku gra w grupie „B”. W dotychczasowych dwóch kolejkach zajmował 2. miejsca notując w każdym turnieju jedno zwycięstwo (Chemik II Bydgoszcz 2:0, AZS OŚ Anioły Toruń 2:1) i jedną porażkę (Budowlanka Toruń 0:2, Koset Grudziądz 0:2). W niedzielę po raz pierwszy w historii w naszym obiekcie odbył się ligowy turniej młodzików. Grano na dwóch równoległych boiskach. W grupie „B” obowiązuje system pucharowy, a więc najpierw są mecze półfinału, a następnie wygrani z niego grają o 1. miejsce, zaś przegrani o trzecie. Volley Świecie najpierw pokonał AZS OŚ Anioły Toruń 2:0 (25:19, 25:19). Natomiast w finale uległ Budowlance Toruń 0:2 (19:25, 17:25). Dodajmy, że Budowlanka jest na razie za słaba na grupę „A” i za mocna na grupę „B”. Mamy nadzieję, że podopieczni Tomasza Wołoszuka jeszcze w tym sezonie zdołają ograć zespół z Torunia. W sumie przewidzianych jest osiem kolejek. Po każdej zespoły zbierają punkty do rankingu (od 7 do 1). W grupie „A” rządzi Chemik I Bydgoszcz, a 2. miejsca zajmuje NTS „Trójka” Nakło.

WYNIKI:
Półfinał:
Volley Świecie – AZS OŚ Anioły Toruń 2:0 (25:19, 25:19), Budowlanka Toruń – Chemik II Bydgoszcz 2:0 (25:16, 25:15).
Mecz o 3. miejsce: AZS OŚ Anioły Toruń – Chemik II Bydgoszcz 2:0 (25:15, 25:23).
Mecz o 1. miejsce: Volley Świecie – Budowlanka Toruń 0:2 (19:25, 17:25).
Końcowa klasyfikacja: 1. Budowlanka Toruń, 2. Volley Świecie, 3. AZS OŚ Anioły Toruń, 4. Chemik II Bydgoszcz.
Volley Świecie: Wiktor Zielony, Jakub Barczak, Marcin Szymczak, Oliwier Słysz, Marcel Jędryczka, Oliwier Lewicki, Jakub Poraj, Hubert Kulczyk, Jakub Urman (l), Bartosz Wiączek (l). Trener: Tomasz Wołoszuk.

Powiązane artykuły