Strona główna Aktualności Młodzicy młodsi ŚKK Świecie pokonali „Astę” [ZDJĘCIA]

Młodzicy młodsi ŚKK Świecie pokonali „Astę” [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

Udanie drugi etap rozgrywek U12 chłopców zaczęli zawodnicy Świeckiego Klubu Koszykówki wygrywając z Astorią Bydgoszcz 77:49.

W drugim etapie Kujawsko-Pomorski ZKosz. w lidze U12 chłopców utworzył dwie grupy pięciozespołowe. ŚKK Świecie trafił do grupy „C”, gdzie rywalizować będzie z Astorią Bydgoszcz, UKS Basket Regnum Bydgoszcz oraz z zespołami, z którymi grał poprzednio w grupie „A”, tj. TKM Włocławek i DACSA Twarde Pierniki Toruń. Grupę „D” tworzą: Junak Włocławek, Novum Bydgoszcz, Basket 2010 Kruszwica, Inowrocławska Akademia Koszykówki Kasprowicz i SKK Basket Włocławek. W środowy wieczór ŚKK Świecie pokonał Astorię Bydgoszcz 77:49 (15:11, 18:10, 13:18, 31:10). „Asta” w 1. rundzie była najlepsza w grupie „B” wygrywając wszystkie mecze. Wczoraj bydgoszczanie objęli na początku prowadzenie 3:0 i 5:2, ale od 4. min. inicjatywę przejęli podopieczni Michała Ciesielskiego i Karola Drzewieckiego. Po rzutach Jana Bieleckiego i Jakuba Drzewieckiego wyszli na 6:5. Druga „piątka” gospodarzy poprawiła wynik po 1. kwarcie na 15:11, a duża w tym zasługa Kaja Rutkowskiego (7 pkt). Świecianie znakomicie zaczęli 2. odsłonę. Po czterech udanych akcjach Jakuba Drzewieckiego, jednej Aleksa Drążkowskiego i rzucie wolnym Igora Śliwińskiego odskoczyli w 14. min. na 26:11. Później prowadzili 16-17 „oczkami”, ale goście do przerwy odrobili część strat (33:21). Po zmianie stron koszykarze z Bydgoszczy kontynuowali pościg zbliżając się w 23. min. na 38:44. Na szczęście ich zapędy zastopował Bartłomiej Popa. W drugich pięciu minutach tej kwarty obie drużyny miały problemy ze skutecznością, bo oddały tylko po jednym celnym rzucie. Po pół godziny gry było 46:39 dla ŚKK. Ostatnie 10 minut to już popis świeckich zawodników, którzy ostatecznie wygrali różnicą 28 „oczek”. Najwięcej punktów zdobyli – dla ŚKK: Jakub Drzewiecki 26, Kaj Rutkowski 19 i Jan Ciesielski 13, zaś dla Astorii Dominik Marchlewicz i Sebastian Schmidt – po 7.

ŚKK ŚWIECIE – ASTORIA BYDGOSZCZ 77:49 (15:11, 18:10, 13:18, 31:10)