Strona główna Aktualności CeDeKa Volley Świecie przegrał z Grupą Moderator/HQV [ZDJĘCIA]

CeDeKa Volley Świecie przegrał z Grupą Moderator/HQV [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

Siatkarze CeDeKa Volley Świecie nie sprostali w piątkowy wieczór liderowi grupy „A” z Bydgoszczy.

W Autonomicznej Lidze Siatkówki Mężczyzn w Bydgoszczy trwa już faza play off. W niej drużyny grają w grupach „A” (o miejsca 1-8) i „B” (o miejsca 9-16) z zaliczonymi wynikami z sezonu zasadniczego oraz dwumecz o 17-18. miejsce. CeDeKa Volley Świecie rywalizuje w grupie „A”. Do decydującej fazy przystąpił z zaliczonymi 4 punktami. We wtorek świecianie ulegli na wyjeździe Volley Team Inowrocław 0:3 (18:25, 18:25, 21:25). Wczoraj w ramach 20. kolejki w naszej hali podjęli lidera z Bydgoszczy. Niespodzianki nie było, Volley przegrał z Grupą Moderator/HQV 1:3 (21:25, 11:25, 32:30, 17:25). Pierwsze dwa sety należały do bydgoszczan, którzy popełniali w nich mało błędów, dobrze grali blokiem i w obronie. Siłę pokazali zwłaszcza w odsłonie nr 2. Z kolei trzecia partia przyniosła wiele emocji. Była w niej walka punkt za punkt. Pierwsi setbola mieli świecianie przy 24:23, lecz rywale wybronili się. Potem oni mieli pięć meczboli z rzędu (25:24, 26:25, 27:26, 28:27, 29:28), jednak żadnego nie wykorzystali. Miejscowi odzyskali prowadzenie, by wykorzystać czwartego w tej odsłonie setbola. W 4. secie zawodnicy z Bydgoszczy od 5:5 objęli prowadzenie, którego nie oddali już. Chwilami sięgało ono 4-6 punktów, a potem wzrosło do 20:11 i jasne było, że lider z pełną pulą wyjedzie ze Świecia.

CEDEKA VOLLEY ŚWIECIE – GRUPA MODERATOR/HQV 1:3 (21:25, 11:25, 32:30, 17:25)
Volley: Matuła, Ziółkowski, Harłoziński, Bonin, Sinicki, Ośmieła, Madej (l) oraz Umlauf.