Strona główna Aktualności Pandemia nie odstraszyła młodych zapaśników

Pandemia nie odstraszyła młodych zapaśników

by redaktor

W kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego o Puchar Burmistrza Świecia wzięło udział 115 zawodników z dwunastu klubów. Gospodarze zdobyli 12 medali, w tym 3 złote.
Tradycją stało się już, że w grudniu MLKS Wisła Świecie organizuje duży turniej zapaśniczy dla najmłodszych adeptów tego sportu.

W tym roku, mimo pandemii w zawodach wzięło udział aż 115 dzieci, z czego jesteśmy ogromnie zadowoleni. Oczywiście przestrzegaliśmy wszystkich zasad sanitarnych, a każdy uczestnik musiał podpisać oświadczenie covidowe – mówi Grzegorz Sikorski, trener zapaśników Wisły Świecie.
Wśród dwunastu klubów w Świeciu po raz pierwszy w historii zaprezentowała się Huzaria FT Kozielice i od razu zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Bezkonkurencyjni okazali się oczywiście gospodarze – MLKS Wisła Świecie, którzy zdobyli łącznie 59 punktów. Kozielice wywalczyły 41 punktów, a na trzecim miejscu uplasował się ZKS Koszalin – 38 punktów.
Łącznie zapaśnicy Wisły podczas turnieju wywalczyli 12 medali – 3 złote, 3 srebrne i 6 brązowych. Oto lista medalistów Wisły Świecie: