Strona główna Aktualności Legionovia wzięła sobie srogi rewanż nad Jokerem

Legionovia wzięła sobie srogi rewanż nad Jokerem

by redaktor

Świecianki nadal pozostają bez zwycięstwa w Tauron Lidze we własnej hali. Tym razem po słabej grze uległy dość gładko Legionovii 0:3.
Już pierwszy set pokazał, że zespół z Legionowa będzie chciał za wszelką cenę zrewanżować się Jokerowi za niespodziewaną porażkę w pierwszej rundzie. Przyjezdne w pierwszej partii grały fenomenalnie i rozbiły naszą drużynę, wygrywając 25:11! Jokerki zupełnie nie radziły sobie z blokiem rywalek (w całym meczu w tym elemencie przegrały 3:14) oraz świetnymi zagrywkami. Brylowała w tym aspekcie gry energiczna Kubanka Jessica Rivero Marin, która w pojedynkę zaserwowała naszej drużynie pięć asów. Z bardzo dobrej strony pokazały się również Shelly Stafford oraz Paulina Majkowska, dla której był to powrót do Świecia, gdyż spędziła w Jokerze trzy sezony w pierwszej lidze. Po tak sromotnej porażce w pierwszym secie, Jokerkom udało się dość szybko ochłonąć na tyle, by móc toczyć wyrównaną rywalizację do połowy drugiego seta. Joker przede wszystkim poprawił grę w obronie, dzięki czemu można było obejrzeć kilka naprawdę długich wymian. Poza tym nieco skuteczniejsze w tej części gry były Adrianna Kukulska i Joanna Sikorska. Pozwoliło to miejscowym na prowadzenie dość wyrównanej walki do stanu 13:13. Potem po skutecznych akcjach Rivero Marin i Oliwii Różański, Legionovia momentalnie odskoczyła do stanu 19:14. Rywalki do końca kontrolowały już przebieg tego seta, wygrywając znów dość pewnie, tym razem 25:17. Początek trzeciej odsłony meczu był również dość wyrównany. Joker prowadził nawet 9:8, ale po wideoweryfikacji punkt przyznano Legionovii. Świeciankom udało się jeszcze zbliżyć do rywalek, przy stanie 12:13, ale od tego momentu Legionovia zaczęła już ponownie budować większą przewagę, by w pewnym momencie prowadzić już 18:13. Joker zdołał jeszcze odrobić część strat do stanu 18:21, ale końcówka należała już wyraźnie do drużyny z Legionowa, która wygrała tego seta do 20, a całe spotkanie dość gładko 3:0. MVP meczu została wybrana Shelly Stafford. Niestety po dwóch dobrych występach, to spotkanie należy uznać za zdecydowanie najsłabsze odkąd drużynę objął Wojciech Kurczyński.