Strona główna Aktualności Volley Świecie zachował fotel lidera po wygranej z IVY Technology

Volley Świecie zachował fotel lidera po wygranej z IVY Technology

by Sławek Wojciechowski

Siatkarze CeDeKa Volley Świecie bardzo dobrze radzą sobie w Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn w Bydgoszczy. Wczoraj odnieśli czwarte zwycięstwo i liderują grupie „B”.

W zeszłym tygodniu łatwe wyjazdowe zwycięstwo z Volleymaniacy Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:14, 25:9) wywindowało świeckich siatkarzy na 1. miejsce w grupie „B”. W 5. kolejce bronili oni pozycji lidera. Skutecznie, bo CeDeKa Volley Świecie pokonał IVY Technology Bydgoszcz 3:0 (25:21, 26:24, 25:18). To było najciekawiej zapowiadające się spotkanie tej tury. Zwrotów akcji w nim nie brakowało. W 1. secie świecianie wygrywali wysoko od początku, chwilami 7 punktami (11:4, 17:10), ale roztrwonili przewagę (20:20). Na szczęście w kluczowym momencie rywale nie ustrzegli się błędów w ataku i przyjęciu, co zaowocowało, że inauguracyjna odsłona padła łupem gospodarzy (25:21). Za to set nr 2 od początku przebiegał pod dyktando bydgoszczan (6:1, 14:9, 21:17, 23:20), ale znów w decydującym momencie pogubili się popełniają trzy błędy w ataku i jeden w polu serwisowym (przy 24:23). W grze na przewagi kluczowe okazały się zagrywka Andrzeja Kruczkowskiego i atak z krótkiej Tomasza Kurkiewicza. W 3. secie także początkowo wygrywał IVY Technology, ale od 15:16 nasi siatkarze odwrócili losy wyniku wychodząc na 19:16, a potem 21:17, by spokojnie zwyciężyć do 18.

CEDEKA VOLLEY ŚWIECIE – IVY TECHNOLOGY 3:0 (25:21, 26:24, 25:18)